Šumperk.info

oblačno oblačno, 17°C

Dnes je neděle 19.5 a svátek má Ivo

Aktuality:


Karel Plíhal v Šumperku uvede svůj recitál plný poetiky

19. 10. 2022 v 21:25

Ojedinělý textař, hudebník a poeta Karel Plíhal se na přání posluchačů vrátí po třech letech do šumperského domu kultury. Mistr slovních hříček, který v jedné chvíli dokáže neopakovatelně publikum rozesmát veselou básničkou, aby jej vzápětí roztesknil emotivním textem písně, v Šumperku odehraje svůj recitál v úterý 25. října.

„Letos to je 40 let, co se předvádím divákům coby písničkář, proto budou součástí mého programu hlavně písničky, které za ta léta u mých příznivců tak nějak zdomácněly. Program je proložený básničkami, které neustále přibývají. Na kytaru mne doprovází vynikající kytarista Petr Fiala, já sám hraji na mandolu,“ přiblížil podobu šumperského koncertu Karel Plíhal.

Čtyřnásobný vítěz folkového festivalu Porta má podle našich hudebních publicistů na české folkové scéně jen velmi málo konkurentů. Složil hudbu k řadě inscenací olomouckého divadla, podílel se na vzniku alb bratří Ebenů nebo Jaromíra Nohavici a složil hudbu ke snímku Rok ďábla, oceněném několika Českými lvy. Na swingovém albu Nebe počká zhudebnil některé Kainarovy básně, k jehož nahrávání přizval folkovou zpěvačku a skladatelku Zuzanu Navarovou. Jako svůj velký inspirační zdroj uvádí divadlo Semafor, dále i latinskoamerickou hudbu, The Beatles, Pink Floyd nebo Jethro Tull.

„Na šumperském koncertě posluchače čeká komorní atmosféra a doplňujících jednotlivé písničky. A zejména famózní kytarové umění," uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Koncertní recitál písničkáře Karla Plíhala, na kterém posluchače čeká hravá poetika inteligentně humorných a vyzrále sebeironických textů, se uskuteční v úterý 25. října od sedmé večerní ve velkém sále šumperského domu kultury. Pořadatelé upozorňují, že koncert není vhodný pro děti do 12 let. Vstupné na sezení je v předprodeji za 300 Kč, v den akce podraží o padesát korun. Více informací a prodej vstupenek najdete na www.dksumperk.cz a www.smsticket.cz.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/karel...ny-poetiky

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama