Šumperk.info

zataženo zataženo, 12°C

Dnes je čtvrtek 21.10 a svátek má Brigita

Aktuality:


Jubilejní Džemfest zveřejnil program 20. ročníku

3. 6. 2019 v 10:40 - Šumperský festival Džemfest oslaví v říjnu dvacáté narozeniny. Jubileum připomene série akcí, například kompilační výstava kontroverzních plakátů, které festival proslavily po celé republice. Hlavní hudební program bude nabitý hity.

„Chvíli jsme přemýšleli, že na jubilejní ročník Džemfestu pozveme nějakou pecku ze zahraničí, abychom dodali výročí lesk. Ale pak jsme si připomněli, že největším bohatstvím festivalu jsou jeho návštěvníci. To oni dělají z festivalu úžasnou událost, ne cirkus na pódiu. Proto jsme pozvali takové interprety, se kterými si lidi zazpívají spoustu známých českých hitovek a užijí si fajnový narozeninový večírek,“ řekl za pořadatele Tomáš Drenka.

Hlavní program v Domě kultury Šumperk vypukne v pátek 18. října a nabídne například koncerty kapel Mandrage a Trocha klidu. Vystoupí také zpěváci Marek Ztracený a Peter Aristone.

„Skupina Mandrage přiveze zbrusu novou show a samozřejmě všechny své velké hity jako Hledá se žena nebo Šrouby a matice. Koncert Marka Ztraceného bude zcela exkluzivní! Půjde o jeho jediný letošní koncert v sále před tím, než v únoru vystoupí v pražské o2 aréně,“ uvedl Tomáš Drenka.

Džemfest kromě hlavního večírku v pátek 18. října chystá nabitý doprovodný program. Ten nabídne třeba filmovou scénu, výstavu plakátů z historie festivalu nebo speciální narozeninový večer ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Pontis, která letos slaví stejně jako Džemfest 20. narozeniny.

Vstupenky na festival, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury, jsou již v prodeji v pokladně DK Šumperk nebo online na www.dzemfest.cz.Reklama