Šumperk.info

jasno jasno, 13°C

Dnes je úterý 26.5 a svátek má Filip

Aktuality:


Jak se žije na Haiti

26. 3. 2019 v 09:40 - V úterý 2. dubna se v rámci festivalu Špek uskuteční beseda s olomouckou humanitární pracovnicí Klárou Lőffelmannovou a šumperským lékařem Josefem Maradou o charitativní misi v nejchudší zemi západní polokoule. Společně nám přiblíží aktuální situaci, jak se žije na Haiti.
Jak se žije na Haiti
Jak se žije na Haiti

Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) byla zřízena arcibiskupem olomouckým v roce 1990 jako nástroj k řízení, koordinaci a metodickému vedení charitního díla na území olomoucké arcidiecéze. Charitám v diecézi poskytuje informační a poradenský servis v oblasti sociálních, zdravotních a humanitárních služeb. V zahraničí se věnuje humanitární pomoci a rozvojové spolupráci. Od roku 1991 pomáhala ve více než 35 zemích světa. Aktuálně působí na Haiti a Ukrajině.

V roce 2005 započala Arcidiecézní charita Olomouc své působení na Haiti, kde se zaměřuje na pomoc těm nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel v těžce dostupných oblastech, které stojí mimo zájem vlády a dalších organizací. Soustředí se především na zvýšení vzdělanosti, zlepšení zdraví, a komunitní rozvoj. Arcidiecézní charita Olomouc se také podílela na humanitární pomoci po ničivém zemětřesení v roce 2010 a hurikánu Matthew v roce 2016.

Beseda „Jak se žije na Haiti“ začíná v úterý 2. dubna od šesti hodin večer v G-klubu Šumperk. V rámci akce se můžete těšit také na ochutnávku haitské kávy zdarma a prezentaci tamních výrobků. Cena vstupného na sezení je 50 korun.
Více informací o festivalu ŠPEK a online rezervace lístků na dksumperk.cz.Reklama