EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je úterý 22.10 a svátek má Sabina

Aktuality:


Horování slaví 20 let, jako dárek dostane filmovou scénu

17. 10. 2012 v 08:08 - Setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, pojmenované Horování, se letos koná podvacáté! Pořadatelé se proto rozhodli obdarovat věrné návštěvníky i samotný festival tím nejlepším dárkem – bohatším programem.
Foto Horování 2012
Foto Horování 2012

Plakát Horování 2012

Horování se totiž poprvé protáhne na dva dny.  Ke hlavnímu festivalovému programu, který se  skuteční v sobotu 24. listopadu ve velkém sále DK Šumperk, přibude „Nedělní filmová seance“ v H-clubu.

Hlavní program 20. ročníku Horování přivítá od 17 hodin přední české horolezce a dobrodruhy Libora Uhra (Dhaulagiri) Petra Piechovicze a Petra Kašpara (Sandstoun), Milana Doležala (Aiguille Sans Nom),  Pavla Paloncýho (Patagonia Expedition Race) a další.
Autorem tradiční doprovodné výstavy bude letos Šumperák Roman Kamler, který se ve fotografiích ohlíží za cestou po zmrzlém Grónsku. Akci tradičně moderuje Hanka Písková a stejně tak obvyklé budou koncerty bluegrassové skupiny Zbořec v přestávkách mezi cestopisy.

Závěrečný den posledního listopadového víkendu mohou strávit milovníci hor ve společnosti extrémních lidských výkonů na filmovém plátně. „Ve spolupráci s Filmovým festivalem  zimních sportů jsem vybrali ty nejzajímavější snímky a připravili filmovou scénu Horování. Promítat začneme v neděli v 16 hodin v H-clubu,“ zve za pořadatele Ondřej Polák. „Uvidíme několik filmů, například dokument Cold o úspěšném prvovýstupu na Gasherbrum II v Pakistánu. Pokud si stále někdo myslí, že čtyři ženy nemohou vydržet 80 dní na expedici bez toalety a sprchy, po shlédnutí dalšího filmu Baffin Babes se přesvědčí o opaku,“ doplnil Polák.

Také letošní jubilejní ročník Horování doprovodí v sobotu populární dopolední soutěže na 3. ZŠ v lezení na umělé stěně, které začnou o půl desáté ráno.


Hlavním partnerem Horování 2012 je Pivovar HOLBA.
Akci dále podpořily firmy Tilak, Singing Rock, CBA, Miss Cosmetic, dmychadla Kubíček a klub Horal.
Reklama