EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je úterý 22.10 a svátek má Sabina

Aktuality:


Horolezci ukázali krásu i bolest

11. 4. 2012 v 08:00
Spantik, Pákistán
Spantik, Pákistán

Setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů se uskutečnilo uplynulou sobotu v Domě kultury Šumperk. Již devatenáctý ročník cestopisné akce sledovaly bezmála čtyři stovky posluchačů!

Hned tři cestovatelé - Víťa Dokoupil, Jiří Pliska a Olga Nováková - vyprávěli o dobrodružství v Pákistánu, každý však ze svého pohledu. Dokoupil představil činnost tamní České nemocnice. Několikrát během projekce musel diváky upozornit na drsnost příštích záběrů, jenž se mnohdy ukázaly jako krajně naturalistické. Olga Nováková zase provedla diváky vyčerpávající expedicí na sedmitisícovou horu Spantik.

Návštěvníci se podívali ale také na další extrémní místa Země. Se šumperským dobrodruhem Romanem Kamlarem zavítali do Grónska, kde znovu sledovali vyhrocené situace při zdolávání extrémně náročné žulové hory Ketil.

Až v samém závěru festivalu zavál do šumperského kulturáku o trochu teplejší vzduch díky jabloneckému horolezci Ondrovi Smržovi, který uvedl outdoorové filmy z Maroka a Turecka.

Autorkou tradiční doprovodné výstavy byla Jana Čižmářová, která se ve fotografiích ohlédla za cestou po jihoamerické Peru. Akci tradičně moderovala zkušená cestovatelka Hanka Písková a stejně tak obvyklé byly koncerty bluegrassové skupiny Zbořec v přestávkách mezi cestopisy.

Horování i letos doprovodily dopolední soutěže v lezení na umělé stěně, kterých se zúčastnily desítky dětí i dospělých.

PŘEVZATO Z TÝDENÍKU TÝDEN NA SEVERU.

 

Hlavním partnerem Horování 2009 je pivovar HOLBA, a.s.

Akci dále podpořily firmy Tilak, CBA, Miss Cosmetic, dmychadla Kubíček a klub Horal.

Mediálními partnery jsou Týden na severu a Rádio Haná

 Reklama