Šumperk.info

zataženo zataženo, 12°C

Dnes je čtvrtek 21.10 a svátek má Brigita

Aktuality:


GENIÁLNÍ KOLOBKOVÉ ODPOLEDNE

24. 5. 2019 v 12:10 - Akci Geniální kolobkové odpoledne chystáme na 15. června v Pavlínině dvoře. Pro děti, dospělé i seniory budou připraveny vyjížďky na koloběžkách a zajímavé vědecké pokusy.
Geniální kolobkové odpoledne
Geniální kolobkové odpoledne

„Akci jsme nazvali GENIÁLNÍ KOLOBKOVÉ ODPOLEDNE z pochopitelných důvodů. Geniální proto, že se v něm poprvé představí Geniátor, tedy spolek, který se snaží popularizovat všem věkovým kategoriím vědu a techniku. Důležitou součástí odpoledne budou i pohybové aktivity, ve kterých hlavní roli sehrají oblíbené koloběžky,“ vysvětluje produkční domu kultury Monika Faltusová.

Členové Geniátoru rozbalí v Pavlínině dvoře stan s nejrůznějšími pokusy, vodohrátkami nebo sekcí „Naučíme chodit roboty“.

Pro malé i velké budou připraveny koloběžky, na kterých si zvolí trasu podle zdatnosti. Na projížďce Šumperkem jim budou k dispozici školení instruktoři.

Stanoviště tu bude mít také šumperský Pontis, který letos slaví dvacetiny. Akce proběhne v rámci projektu Setkávání generací. Cílem je, aby se krásný Pavlínin dvůr otevřel veřejnosti a všichni si tu užili příjemné a aktivní odpoledne.

Geniální kolobkové odpoledne proběhne pouze za příznivého počasí v sobotu 15. června od 14 do 18 hodin v Pavlínině dvoře.Reklama