Šumperk.info

zataženo zataženo, 14°C

Dnes je pátek 29.9 a svátek má Michal

Aktuality:


Filozofka a fenomenoložka Anna Hogenová bude vzácným hostem Klubu Gemini

18. 9. 2022 v 14:25

Profesorka Anna Hogenová přijala pozvání do dalšího Klubu Gemini. Její přednáška nese název „Dnešek jako problém“ a je určena všem, kteří přemýšlejí o kvalitě svého života a nebojí se klást si důležité otázky.

„Po prázdninové pauze chystáme zářijový Klub Gemini, který bude věnován filozofii, lásce k moudrosti. Proto nás těší, že další host, kterého jsme si vybrali, nám nedal košem, a do Šumperka se opravdu těší. Je jím známá filozofka, fenomenoložka Anna Hogenová, kterou snad lidé znají díky rozhovorům pro Český rozhlas, DVTV nebo pořadu Trochu inak s Adelou,“ říká jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková.

Anna Hogenová je česká filosofka, fenomenoložka. Absolvovala Fakultu tělesné výchovy a sportu a také Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy. Přednáší na Pedagogické fakultě UK, kde byla zároveň vedoucí Oddělení filosofie a etiky, a na Husitské teologické fakultě UK, kde je vedoucí Katedry filosofie.

Zabývá se tématy jako pohyb, pravda jako neskrytost, na svých přednáškách mluví o tom, co ji naučilo studium duše, v jaké době dnes žijeme a například proč potřebujeme cítit vroucnost.

Přednáška s názvem „Dnešek jako problém“ se uskuteční v rámci Klubu Gemini ve středu 21. září v 17 hodin v G-klubu Domu kultury Šumperk. Přednáška bude spojena s prodejem a autogramiádou knih díky spolupráci s Knihkupectvím Kosmas.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/filoz...ubu-gemini

Reklama