EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Slunečno Dnes 20°C

Občasný silný déšť Zítra 19°C

Dnes je neděle 15.9 a svátek má Jolana

Aktuality:


Festival ŠPEK již počtrnácté přináší zajímavé kulturní zážitky

13. 3. 2019 v 09:40 - Letos již počtrnácté šumperská přehlídka ŠPEK představí během dubna umělce působící či pocházející z našeho kraje. V různorodém programu se mohou návštěvníci festivalu těšit na divadelní představení, hudbu, besedy, výstavu, módní přehlídku nebo také promítání filmu.
Festival ŠPEK
Festival ŠPEK

„Veřejnost chceme seznámit s umělci, kteří mají blízký vztah k Olomouckému kraji. Představíme místní tvůrce, nebo slavné rodáky, kteří se prosadili na celorepublikové úrovni. Prostor samozřejmě dostanou také ti, kteří odsud nepocházejí, ale v našem kraji odvedli kus poctivé umělecké práce,“ uvedla produkční Domu kultury Šumperk Michaela Horáková.

Pro folkové fanoušky je připraven tradiční memoriál Šumperské Pomněnky, na kterém vystoupí kapely BG Nova, My Run Country, Sem Tam a Nová sekce. Ještě předtím se ten samý den odpoledne uskuteční oblastní kolo dětské hudební soutěžní přehlídky Brána 2019 (27.4.).

„Také na příznivce výtvarného umění bylo myšleno při přípravě celého programu. Ve středu 17. dubna by v jižním křídle DK neměli vynechat jedinečnou výstavu Špek Art Blok spojenou s hudebním vystoupením a módní přehlídkou,“ doplnila Michaela Horáková.

Na šumperské 4. základní škole se uskuteční pátý ročník akce Špek na prknech, kdy se na pódiu během celého dne představí půl tuctu divadelních souborů (27.4.). Beseda s humanitární pracovnicí Klárou Lőffelmannovou a lékařem Josefem Maradou nám přiblíží aktuální situaci, jak se žije na Haiti (2.4.). Oblíbená parta O5 a Radeček na sebe vůbec poprvé prozradí zajímavosti ze zákulisního života kapely (9.4.). Na závěr celého festivalu bude možné se setkat s hudebním skladatelem Davidem Rotterem a režisérem a dokumentaristou Zdeňkem Novotným – Bričkovským, kteří společně uvedou snímek V krajinách ticha – Nikolaj a Ludmila (30.4.).

 

Přehlídka ŠPEK se koná za finanční podpory Olomouckého kraje a města Šumperka. Hlavním partnerem festivalu je Pivovar Holba.

Předprodej vstupenek v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).
Více informací a online rezervace na
www.dksumperk.czReklama