EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Místy blízký déšť Dnes 23°C

Místy blízký déšť Zítra 26°C

Dnes je čtvrtek 18.7 a svátek má Drahomíra

Aktuality:


Festival sci-fi filmů Future Gate přinese do Šumperku novinky žánru i připomene legendární snímky. Tématem jubilejního pátého ročníku jsou ženy ve sci-fi.

13. 9. 2018 v 13:11 - Pátý ročník festivalu věnovaného populárnímu žánru science fiction zavítá postupně do pěti českých měst. V Šumperku festival dne 22. září 2018 představí v Kině Oko novinky i kultovní dílo.

Diváci tak mají možnost zhlédnout úspěšný film Jak balit holky na mejdanech natočený podle předlohy Neila Gaimana, nebo připomenut si na velkém plátně legendární Pátý element. Filmovou přehlídku doplní Sci-fi kraťasy od iShorts, mezi kterými nechybí krátký sci-fi horor Jsem brána režiséra Robina Kašpaříka. Jde o vůbec první českou adaptaci povídky Stephena Kinga, jenž posbírala na světových festivalech několik cen a vysloužila si kladné kritiky. Filmový program doplní výstava bytostí z různých koutů vesmíru a přednáška Dušana Majera z Kosmonautix.cz o fenoménu SpaceX. Letošním tématem festivalu jsou ženy ve sci-fi. Akce chce vzdát hold jak fiktivním, tak skutečným ženám fantastiky a vědy.
V rámci legend festival uvede ikonické sci-fi – Pátý Element. Milla Jovovich, v roli tajemné Leeloo, uchvátí svým netradičním charakterem i oranžovým přelivem a pokusí se zachránit zemi před blížící se zkázou. Filmová novinka Jak balit holky na mejdanech potěší především fanoušky spisovatele Neila Gaimana (Hvězdný prach, Sandman, Američtí bohové). Hvězdně obsazený film s Alexem Sharpem, Elle Fanning a Nicole Kidman byl prvně slavnostně uvedena na festivalu v Cannes, poté úspěšně na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary, nyní se dostává i do dalších měst. Diváky čeká i sekce krátkých filmů ve spolupráci s iShorts v čele s první českou adaptací Stephena Kinga Jsem brána. Snímek Robina Kašpaříka získal ceny na několika prestižních zahraničních festivalech a nyní se jedná o jedinečnou příležitost vidět film v ČR. Program festivalu doplní přednáška Dušana Majera: SpaceX - historie, současnost i budoucnost. Přednáška je zaměřená na vývoj společnosti, která před pár lety vletěla jako dravá štika do stojatých vod kosmonautiky. Od prvních neúspěchů s raketami Falcon 1, přes zásobování ISS až k dalším plánům na těžkotonážní nosiče.
Dále se návštěvníci mohou těšit na zajímavou výstavu. Umělci Alienjedna, Nova Art a Psy.cho’s Nest připravili přehlídku bytostí z různých koutů vesmíru. Návštěvníky čekají nejen postapokalyptické tváře, ale i robotky, mutantky i éterické podoby představitelek ženského plémě.


Autor: - red -

Reklama