Šumperk.info
Dnes je čtvrtek 14.11 a svátek má Sáva

Aktuality:


Festival Horování láká návštěvníky na unikátní výstavu fotografií

14. 10. 2019 v 11:55 - I letos se můžeme těšit na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, které se uskuteční v sobotu 23. listopadu v Domě kultury Šumperk. Již 27. ročník osobité akce s názvem Horování zavede návštěvníky na extrémní místa naší planety.

Hlavní program Horování přivítá od 17 hodin ve velkém sále DK Šumperk přední horolezce a dobrodruhy: Petr Piechowicz a Martin Krejsa (Navždy první), Rosťa Tomanec (Život na hraně), Michal Hron (Tenkrát na západě ...Nepálu), Alternative.NOW (The Elements), Radomír Čížek (Kyrgyzstán: Sám na kole horskou divočinou Ťan-Šanu), Jiří Baják (Norsko: Země nejistoty).

Během festivalu bude možné nahlédnout do knížky Navždy první, která zachycuje unikátní portréty nejvýznamnějších československých horolezců na jejich dlouhé cestě k prvním himálajským výstupům. Úvodního slova této unikátní knihy se ujal Mára Holeček a autory fotografií jsou Josef Kývala, Petr Piechowicz, Bohumil Svatoš a další. A právě tito fotografové zapůjčí své jedinečné snímky pro letošní festivalovou výstavu,“ zve produkční domu kultury Michaela Horáková.

Také letošní ročník Horování doprovodí v sobotu populární dopolední soutěž v lezení na umělé stěně na 3. ZŠ.

Vstupenky na sezení v předprodeji zakoupíte za 130 Kč, v den akce podraží o padesát korun, pro děti do 6 let je celý program zdarma.
Více informací o programu získáte na www.horalsumperk.cz a www.dksumperk.czReklama