Šumperk.info

skoro jasno skoro jasno, 16°C

Dnes je pátek 7.8 a svátek má Lada

Aktuality:


Džemfest promítne hudební laskominy

24. 9. 2012 v 08:08 - Letos v červnu uspořádal světoznámý hudebník Fatboy Slim největší taneční párty v historii Velké Británie. Během dvouhodinové show vznikl audiovizuální záznam této události, který v české předpremiéře promítne festival Džemfest. Filmová scéna šumperského festivalu bude trvat dva dny.
Fatboy Slim
Fatboy Slim

Ve středu 17. října je na programu kultovní snímek režiséra Quentina Tarantina Pulp Fiction. Retro večer začne v osm hodin.


Na čtvrtek 18. října pořadatelé původně plánovali promítnout v premiéře nový dokument o skupině Nazareth. „Před pár dny nám distributor oznámil, že film se nepodařilo tvůrcům dokončit kvůli tahanicím s kapelou Nazareth o autorská práva k písním, které mají ve filmu zaznít," vysvětluje za pořadatele Džemfestu Tomáš Patný a dodává: „Naštěstí se nám podařilo ve spolupráci s vedením kina Oko dohodnout adekvátně atraktivní titul. V české předpremiéře pustíme film Fatboy Slim Live. Navíc za velmi nízkou cenu vstupenky!" zdůraznil Patný.


Zatímco běžná cena vstupenky na projekci koncertní záznamu Fatboy Slima jinde přijde na 150 korun, šumperští diváci zaplatí pouze polovinu. Ten, kdo se u pokladny prokáže vstupenkou na páteční hlavní hudební program Džemfestu, navíc získá ještě další slevu, takže ho lístek přijde na pouhých 50 korun. Po předložení vstupenky na páteční Džemfest získají slevu také návštěvníci prvního filmového večera. Za film Pulp Fiction zaplatí rovněž jen 50 korun.


Filmová scéna v kině Oko je součástí širokého doprovodného programu 13. ročníku festivalu Džemfest. Ten vyvrcholí v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk koncerty kapel Mandrage, Mňága a Žďorp, Charlie Straight a dalších.
Více na www.dzemfest.cz.Reklama