EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je úterý 22.10 a svátek má Sabina

Aktuality:


Džem ochutnalo přes tisíc lidí

11. 4. 2012 v 08:00 - „Nedokážu posoudit, kdo je v programu největší hvězdou, pro každého asi někdo jiný. Pro mě osobně je nejdůležitější součástí Džemfestu šumperské publikum, které se i tentokrát chová velmi živě a vesele,“ prozradil bezprostřední dojmy během festivalu pořadatel Tomáš Patný.
džemfest_publikum
džemfest_publikum

Jedenáct stovek platících návštěvníků slyšelo koncerty kapel Obzzor, Udg, O5 a Radeček, Mig 21 a Prago Union. Zvukové přestavby pak vyplňoval improvizovanou poezií mistr České republiky ve slam poetry Jan Jílek.

Vedle muzikantů se o spokojenost návštěvníků staralo improvizované „festivalové městečko“, které vyrostlo ve foyer a v horním patře šumperského kulturáku. Čajovna, stánek s regionálními potravinami Jeseníků, pult s absintovou limonádkou a další bary promněnily kulturní dům v útulné festivalové doupě.

Program na hlavním podiu skončil ve dvě hodiny ráno, až dohrála kapela Prago Union. Pražští hiphopeři ovšem publikum dlouho napínali a koncert málem nezahájili, frontman Kato se totiž opozdil. Rozhodl se přijet do Šumperka na kole. Naštěstí pro šumperské fanoušky svůj pošetilý pokus vzdal nedaleko za Prahou, přestoupil na vlak a vystoupení stihnul.

Po koncertech v kulturním domě bavily nespavce hned dvě after party. V G-klubu se představila plejáda populárních gramofonových dýdžejů a na Disco 1 pokračovala taneční zábava až do rána za přítomnosti členů účinkujících kapel včetně Jiřího Macháčka a dalších známých osobností.

Profil

Džemfest je multižánrový kulturní festival pro hudební fanoušky ve věku 15-45 let. Během jedenácti let se přehlídka proměnila z malého studentského happeningu na prestižní akci s pravidelnou přízní veřejnosti. Hlavnímu koncertnímu večeru předchází doprovodný program, který v roce 2011 přinesl například literární besedu nebo večer písničkářů. Vyprodaná filmová scéna letos uváděla premiéru snímku Alois Nebel za účasti autora scénáře Jaroslava Rudiše.

Převzato z týdeníku Týden na severu, 25.10.2011

 

Podívejte se na první fotogalerku z Džemfestu:

Autor: Jana Vojtková
FOTOGALERKA ZDE

 Reklama