Šumperk.info

oblačno oblačno, 9°C

Dnes je úterý 21.3 a svátek má Radek

Aktuality:


Dům kultury zve své příznivce ke svezení Na společné vlně

27. 2. 2023 v 08:45

Na loňský dramaturgický plán s názvem „Naše malé světy“ v šumperském domě kultury plynule navázal nový programový soubor pojmenovaný „Na společné vlně.“ Veřejnost se tak může těšit na větší škálu menších pořadů i bohatý koncertní program.

„Po bilancích a vyhodnocení akcí proběhlých v minulém roce, jsme se rozhodli ucelit loňské programové struktury a pochopitelně je ještě více zdokonalit. Minulý rok jsme se kromě akcí pro velký sál začali věnovat komornějším pořadům v oblasti životního stylu, vzdělávání a také klubovým produkcím. Nová koncepce se z našeho pohledu, ale i z pohledu veřejnosti ukázala jako úspěšná, a proto ji chceme nadále rozvíjet,“ uvádí k výhledu do roku 2023 dramaturg Ondřej Procházka.

Proces ještě většího vyšperkování programu se promítne i do dramaturgie festivalu ŠPEK na vzduchu, který letos nabídne nejedno hvězdné jméno. Už v tuto chvíli pořadatelé potvrdili účast zpěváka a multiinstrumentalisty Ondřeje Rumla nebo skupin Děda Mládek Illegal Band a UDG.

„Z velkých jmen mohu prozradit, že se v průběhu roku dočkáme například koncertů Dalibora Jandy, slovenské skupiny Iné Kafe, Radůzy a Čechomoru. Velkým lákadlem bude dozajista vánoční koncert Lucie Bílé,“ doplnil Procházka.

Dům kultury také během roku 2023 připraví několik divadelních večerů. Tuto sérii odstartuje zostra v úterý 7. března inscenací Švestka z dílny Divadla Járy Cimrmana, na kterou už v prodeji zbývá posledních pár vstupenek.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/dum-k...lecne-vlne

Reklama