Šumperk.info

zataženo zataženo, 11°C

Dnes je pondělí 26.9 a svátek má Andrea

Aktuality:


Dům kultury Šumperk se těší na oslavy čtyřicátin

10. 12. 2019 v 21:00 - Vystoupením vítězky poslední řady Superstar Terezy Maškové a akustického koncertu Daniela Landy zahájí v lednu Dům kultury Šumperk novou sezonu. Jelikož si navíc v roce 2020 připomene čtyřicet let od svého otevření, v připravovaném programu nabízí mnohá překvapení.

Jako poděkování za jejich přízeň bychom chtěli tento významný milník oslavit společně s našimi věrnými návštěvníky. Proto už nyní jim slibujeme, že se mohou těšit na skvělé hudební a zábavné zážitky. V celoročním oslavném programu se objeví jak jména interpretů, kteří mají u našeho publika pravidelně úspěch, tak i těch, ježv Šumperku budou koncertovat teprve poprvé. Nejkrásnější dárek k narozeninám šumperskému domu kultury mohou lidé dát právě tím, že si koupí vstupenku nebo ji darují někomu blízkému a přijdou si společně užít skvělou zábavu na některou z připravovaných akcí,“ uvedla radostně produkční domu kultury Michaela Horáková.

Hned první velký koncert se uskuteční ve středu 22. ledna, kdy do Šumperka
přijede Tereza Mašková, která na sebe upozornila i účastí v televizní show Tvoje tvář má známý hlas a na naši popovou scénu vtrhla jako hurikán. Díky jejímu mimořádnému hlasovému projevu ji lze směle považovat za nástupkyni Mariky Gombitové nebo Věry Špinarové. Přesvědčit se o tom můžete na exkluzivním koncertu, kde společně s kapelou okouzlí publikum nejen oblíbenými hity Vyznanie a Jednoho dne se vrátíš, ale i jejími vlastními písněmi.

Poslední lednový den zakončí své exkluzivní akustické turné čítající pouze devět měst zpěvák Daniel Landa právě v Šumperku.
„Jsme rádi, že jsme se do úzkého výběru míst, kde se rozhodl vystoupit, dostali i my. Jeho koncert nabídne publiku průřez jeho rozsáhlou tvorbou plnou charismatických písní v doprovodu špičkových muzikantů. Vstupenky na tento koncert jsou už několik měsíců zcela vyprodané,“ upřesňujeMichaela Horáková.Další absolutně jedinečné vystoupení rozhodně potěší všechny rockery. Bubeník Ian Paice, zakladatel legendárních Deep Purple, se svojí doprovázející kapelou Purpendicular během evropského turné společně zavítají 10. února do Šumperka. Budete mít tak příležitost si naživo užít nezapomenutelné hity Smoke On The Water, Highway Star nebo Perfect Strangers.

Mezi dalšími známými jmény, která přijala pozvání do Šumperka, nechybí Katapult, Peter Lipa, Ondřej Ruml, Pokáč, Argema, Petra Janů a spousta dalších. Rozhodně v programu nebudou chybět i tradiční oblíbené akce Keltský večer, Šumperské Pomněnky, Revival Invaze a festival Preludium Aloise Motýla, který zahájí světoznámá houslistka Julie Svěcená společně s akordeonistou Ladislavem Horákem. Květnový koncert, který bude tím hlavním, protože právě v tomto měsíci byl roku 1980 Dům kultury Šumperk oficiálně otevřen, zatím zůstává tajemstvím. To je jen malá ochutnávka pořadů, které Dům kultury Šumperk připravuje ke čtyřicátému výročí jeho založení. Více informací najdete na www.dksumperk.czReklama