Šumperk.info

jasno jasno, 12°C

Dnes je úterý 26.5 a svátek má Filip

Aktuality:


Do Šumperka přiletí bubeníci

25. 9. 2012 v 12:08 - Do Šumperka se vracejí světoví bubeníci, aby posluchačům předvedli dechberoucí rytmickou show!
Slet bubeniku
Slet bubeniku

Po roční pauze se Šumperk zapojí do ojedinělého projektu putovní přehlídky hráčů na bicí nástroje, která má název Slet bubeníků.
Oslava rytmů v Šumperku probíhá s letitou tradicí a patří k nejvýznamnějším hudebním událostem podzimu.


První ročník Sletu bubeníků proběhl v roce 2002 z iniciativy známých tváří české undergroudové scény Pavla Fajta a Romka Hanzlíka. Na počátku byla jednoduchá idea: Pozvat na jedné straně přední české invenční bubeníky, na straně druhé renomované zahraniční hudebníky různého žánrového vyznání a kultur na týdenní tvůrčí dílnu a iniciovat tak vytvoření unikátního uměleckého díla – společné kompozice, jejíž výsledkem je živý koncert rytmických nástrojů.


„Slet bubeníků zahrnuje mnoho hudebních směrů, překlenuje rozdíly mezi přístupy k tvorbě, navozuje jiskřivou tvůrčí atmosféru  a následně ji přenáší na posluchače,“ popisuje atmosféru koncertů dramaturg DK Šumperk Ondřej Polák.
Celkem zazní v Šumperku na podiu až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů a elektroniky či didgeridoo.


Jedinečný koncert se uskuteční v pátek 26. října od osmi hodin večer ve velkém sále Domu kultury Šumperk. Vstupné je v předprodeji 200 korun, online rezervace mohou zájemci zadat na www.dksumperk.cz.


V šumperském Domě kultury v pátek 26. října ystoupí:

Pavel Fajt
Miloš Vacík
Ephraim Goldin
Kenny Grohowski
Pavel Koudelka
Zdeněk Bína
Tomáš Reindl


Pátek 26. října od 20 h ve velkém sále

SLET BUBENÍKŮ

Pavel Fajt, Miloš Vacík, Ephraim Goldin, Kenny Grohowski, Pavel Koudelka, Zdeněk Bína, Tomáš Reindl

Dechberoucí rytmická show v podání světových bubeníků a instrumentalistů. Pořad se koná za finanční podpory Olomouckého kraje.

Vstupné v předprodeji 200 Kč, v den akce 250 KčReklama