Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 12°C

Dnes je neděle 31.5 a svátek má Kamila

Aktuality:


Den zdraví - vědomý život se uskuteční již popáté

17. 9. 2018 v 12:30 - V sobotu 13. října od devíti hodin ráno se dveře Domu kultury Šumperk otevřou mnoha možnostem, jak podpořit své zdraví. Pod jednou střechou se setkají přednášející, cvičitelé, lektoři, výtvarníci, prodejci zdravého jídla, pití a všeho, co je s našim zdravím spojené. Nechte se inspirovat přednáškami, zacvičte si podle svého gusta a dobijte si baterky již na pátém ročníku úspěšného festivalu Den zdraví – vědomý život.

Letošní ročník je specifický tím, že se sjednotily časy začátků jednotlivých bloků. Vždy po hodině a půl v 7 místnostech si můžete vybrat z lákavého a bohatého programu.

V sekci přednášek například můžete slyšet o Wim Hof metodě otužování, o zdraví z úlu, rytmech roku. Dozvíte se, zda je možné mít domácnost bez odpadů či nové poznatky a informace o zdravé výživě. Pokud chcete více zážitkové programy, určitě si nenechte ujít mužský kruh, malování mandal, meditaci s hlínou, vedenou automasáž chodidla, léčivé zpívání a také hraní na netradiční hudební nástroje.

Pro toho, kdo preferuje pohyb, je tu možnost jít si zatančit, vyzkoušet Port de Bras nebo FitDrums. I jóga je součástí našeho festivalu. A to v podobě jógy smíchu, AcroYogy či ukázek hormonální jógy. To vše a ještě mnohem víc najdete v programu na stránkách
www.den-zdravi-sumperk.cz, kde jsou jednotlivé akce podrobně popsány.

Navíc ve foyer Domu kultury bude řada stánků, prodejců a inspirativního zboží. Přijedou se prezentovat nejen výrobci se značkou Jesenický produkt, ale i prodejci z hanáckého kraje. Můžete ochutnat polévky, saláty či zdravé zákusky. Kávu pro letošní festival připraví Kávomilka – pražírna kávy v Šumperku. Dále si budete moci zakoupit originální šperky, koberečky, hrníčky, drátěnou krásu, svíčky, háčkované čepice a polštářky. Své obrazy a díla, které promlouvají přímo k duši, zde vystaví Jarmila Krňávková, Jana Kučová, Anna Stejskalová a Hana Suchomelová.

„Vstup do foyer a velkého sálu, kde budou po celý den originální trhy a výstavy, je volný a každý je vítán,” doplnila pořadatelka festivalu Petra Zsáková. Sobota 13. října může být příjemným dnem stráveným mezi zajímavými lidmi, kdy lze zrelaxovat a podpořit své zdraví.

Závěr celého festivalu bude patřit od 18 hodin večer Petru Lukášovi a jeho hudebnímu HAPPENINGU, nazvaný Letem, hudebním světem. Rozezníme společně velký sál svými hlasy, bubny i netradičními hudebními nástroji. Po celém dni to bude velké a živelné zakončení celého Dne zdraví. Určitě si tuto akci nenechte ujít. Více informací o programu a vstupném najdete na
www.dksumperk.cz
a den-zdravi-sumperk.czReklama