Šumperk.info

polojasno polojasno, -9°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Charismatický jazzový saxofonista Gilad Atzmon zavítá do Šumperka

10. 1. 2023 v 12:55

Na začátek roku si šumperský dům kultury připravil hudební lahůdku pro všechny milovníky jazzu. V pondělí 30. ledna totiž do Šumperka přijal pozvání špičkový Gilad Atzmon Quartet.

„Velice nás těší, že v Šumperku můžeme přivítat izraelského jazzového saxofonistu Gilada Atzmona, který je ve světě považován za suverénní hudební osobnost s ohromující improvizační schopností. Díky nezaměnitelným tónům, ovlivněných Charlie Parkerem, Johnem Coltranem a židovskou lidovou hudbou, svým bouřlivým stylem válcuje jazzové publikum napříč kontinenty,“ uvedla produkční Michaela Horáková.

Narodil se v Tel Avivu a studoval na Rubinově akademii hudby v Jeruzalémě. Roku 1994 se odstěhoval do Británie a věnoval se studiu na Essexské univerzitě. O čtyři roky později se stal členem skupiny The Blockheads a s vystupováním v ní pokračoval i po smrti jejího frontmana Iana Duryho. Roku 2007 hrál na albu hudebníka Roberta Wyatta a rovněž spolupracoval se skupinou Pink Floyd na jejím patnáctém albu The Endless River (2014).

Mezi další významné spolupráce patří například i hraní s Paulem McCartneyem, Robbiem Williamsem, Sinead O'Connor a The Water Boys.

Pokud máte rádi jazz, doporučujeme si do diářů zapsat datum pondělí 30. ledna, kdy od sedmi večer uslyšíte v Domě kultury Šumperk mimořádně kvalitní jazzové skladby. Vstupenky v předprodeji seženete za 250 Kč, v den konání poskočí o padesát korun. Více informací najdete na www.dksumperk.cz a www.smsticket.cz.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/chari...o-sumperka

Reklama