Šumperk.info

zataženo zataženo, 17°C

Dnes je neděle 19.5 a svátek má Ivo

Aktuality:


Čechomor v Šumperku oslaví pětatřicet let působení na hudební scéně

15. 5. 2023 v 13:25

Na středu 24. května si šumperský dům kultury připravil pro své věrné publikum jedinečný hudební zážitek. Skupina Čechomor, která je legendou tuzemské world music, letos slaví pětatřicáté výročí od svého založení. Při této příležitosti zavítá do našeho města.

„Kapele se podařilo za dobu svého působení vybudovat silnou fanouškovskou základnu, která si originálně rockově zpracované české a moravské lidové písně doslova zamilovala. Autorské úpravy Karla Holase a Franty Černého zkrátka zní, jako by do naší lidové tvorby patřily od nepaměti,“ uvádí produkční domu kultury Michaela Horáková.

Charakteristickými rysy souboru jsou nápaditost aranžmá, osobitá interpretace a inspirace v lidové písni. Zaslouženě je držitelem několika prestižních ocenění Anděl. Mnohokrát úspěšně koncertoval za hranicemi naší republiky, podíval se například do Severní Ameriky, Číny nebo Austrálie. Na svém kontě má spolupráci s řadou významných umělců – americkou písničkářkou Suzanne Vega, irským zpěvákem Iarlem Ó’Lionáirdem, japonským bubeníkem a hráčem na šakuhači Joji Hirotou, zpěvačkami Lucií Bílou a Martinou Pártlovou, baskytaristou Tonym Levinem, Jazem Colemanem, Ivanem Táslerem nebo Vladem Kumpanem.

„Na repertoáru slavnostního koncertu nebude chybět žádný ze známých hitů, zejména z fenomenální desky Proměny, ale nejen pro své skalní fanoušky Čechomor chystá i poslechovou ochutnávku z alba Radosti života," dodala produkční.

Koncert Čechomoru se koná ve středu 24. května od sedmi večer ve velkém sále šumperského domu kultury. Vstupné je v předprodeji za 790 Kč, v den konání poskočí o stokorunu nahoru. Více informací získáte na dksumperk.cz a cechomor.cz.


Autor: Dům kultruy Šumperk Zdroj: https://www.dksumperk.cz/cecho...ebni-scene

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama