Šumperk.info

zataženo zataženo, 17°C

Dnes je neděle 19.5 a svátek má Ivo

Aktuality:


Značení popelnic na bioodpad RFID čipem a QR kódem

24. 4. 2024 v 13:05 - Od pondělí 29. dubna 2024 po dobu následujících několika týdnů, bude ve městě Šumperk probíhat značení popelnic na bioodpad pomocí RFID čipu a QR kódu. Díky těmto prvkům bude možné efektivněji kontrolovat svozovou firmu a bude možné mít online přehled o všech instalovaných nádobách v našem městě.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Veškeré popelnice na bioodpad musí být těmito prvky označeny, a to nejpozději k 1. června 2024. Popelnice bez čipu a kódu po tomto termínu nebudou vyvezeny. Prosíme Vás tak o součinnost při značení popelnic dle níže uvedeného.

Pokud Vaše popelnice nemá oba tyto znaky instalované, v den svozu prosím nechejte popelnici volně přístupnou, aby ji zaměstnanci svozové firmy mohli označit. V případě, že je na jednom svozovém místě více popelnic, je nutné je popsat číslem popisným ke kterému patří.

Jak poznáte, že je popelnice již plně označena?

Každá popelnice musí být označena papírovým QR kódem – velikost 10x7 cm a RFID čipem (obr.2), ten se šroubuje pod horní lem popelnice a není na první pohled vidět.

Byla již vaše popelnice oběma znaky označena?  

Můžete ji po vývozu uklidit

Vaše popelnice ještě označena není? 

V den svozu ji, prosím, nechejte po celý den venku, a to i v případě, že již byla vyvezena. Značení provádí jiná pracovní skupina než ta, která vyváží odpad. Pokud nebude do večera označena, bude označena příště.

Vozíte popelnici od domu k silnici, protože k Vám popeláři nezajíždí?  

Popelnici popište číslem popisným svého domu – abychom číslo QR kódu přiřadili ke správnému číslu popisnému.

Je konec května a Vy stále nemáte popelnici označenou QR kódem a čipem?

Pošlete nám prosím email s Vaší adresou. Email lze zaslat na adresu david.novak@veolia.com nebo můžete zavolat na telefonní číslo 771 276 844.

Děkujeme Vám za spolupráci.

 


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...kodem.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama