Šumperk.info

jasno jasno, 18°C

Dnes je pondělí 14.6 a svátek má Roland

Aktuality:


Začátkem června se bude závodit virtuálně

29. 5. 2021 v 01:25 - Registrace do třetího ročníku běžeckého závodu ŠumpeRUN jdsou v plném proudu, startovní listina čítá již více než stovku zájemců a několik štafet. Kapacita závodu je čtyři sta závodníků v hlavním desetikilometrovém závodě, který se uskuteční 12. září. Od pondělí 31. května do neděle 6. června ale bude možné zkusit si na trati ŠumpeRUNu zazávodit virtuálně.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

„Do závodu VirtualRUN není potřeba se předem přihlašovat, stačí se postavit kdykoliv ve zmíněných dnech na trať závodu se zapnutou GPS na chytrých hodinkách nebo mobilu a pokusit se ji zaběhnout co nejrychleji,“ říká Bohuslav Vondruška z organizačního týmu. Pokusů může každý absolvovat dle libosti, pořadatelům pak prostřednictvím stránky www.sumperun.cz/virtualrun zašle GPS záznam svého nejlepšího pokusu.

„Výsledky budeme hodnotit v kategoriích závod na jedno kolo (3,33 km) a na tři kola (10 km), vždy muže a ženy zvlášť, věk se rozlišovat nebude. Dále bude vytrvalostní kategorie, v níž se bude hodnotit největší počet naběhaných kol během celého závodního týdne,“ upřesňuje Jan Kostecký. Mapu tratě najdou zájemci na stránkách závodu.

V každé kategorii budou vyhlášeni tři nejlepší závodníci, kteří dostanou zajímavou cenu a diplom. Každý závodník bude startovat na vlastní nebezpečí a za plného provozu, většina tratě ale vede pěšími zónami, parky a po chodnících. Startovné se neplatí – účast je zcela zdarma.

ŠumperRUN ilustrační fotografie z loňského ročníku


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...ualne.html

Reklama