Šumperk.info

sněžení sněžení, -1°C

Dnes je pátek 1.12 a svátek má Iva

Aktuality:


Výtěžek z benefiční výstavy posloužil dobré věci

24. 5. 2023 v 16:05 - Výtěžek z benefiční výstavy uměleckých děl, jež loni probíhala od 2. dubna do 1. května v šumperském muzeu, posloužil dobré věci – pomohl uprchlíkům z Ukrajiny ubytovaným ve městě a okolí.

Při pořádání výstavy spojily své síly tři místní organizace - muzeum, městská knihovna a Charita. Díla bez nároku na honorář darovali umělci, kteří mají určité pouto k regionu Šumperska. V muzeu se tak sešlo 159 kreseb, maleb, grafik, soch a fotografií od čtyřiačtyřiceti autorů.

Získané finanční prostředky ve výši 202 700 korun, které byly uloženy pod speciálním variabilním symbolem na účtu Charity Šumperk, byly k poslednímu dni loňského roku vyčerpány. Peníze šly na přímou pomoc uprchlíkům, především ženám a dětem, jež našli azyl v našem regionu. 

Nejvíc peněz, pětasedmdesát tisíc korun, se vyčerpalo na nákup dárkových karet na oblečení a obuv. 73 750 korun bylo uvolněno na zaplacení lektorů, kteří za symbolickou odměnu vedli ve farním středisku kurzy češtiny pro dospělé, a na úhradu adaptačních kurzů s výukou češtiny, jež probíhaly ve volnočasovém centru Doris. Z výtěžku se rovněž hradily školní obědy pro ukrajinské děti a potraviny v celkové výši 15 788 korun. 3 100 korun činil příspěvek na tábor pro tři ukrajinské děti, 26 tisíc dostala na úhradu pohřebného rodina, která byla bez finančních prostředků. Za deset tisíc korun se pak nakoupily poukázky na školní potřeby a vybavení pro děti, jež v září nastoupily do škol. Každá poukázka přitom byla pod konkrétním číslem zapsána do evidence a zanesena do systému přímé pomoci, aby se zamezilo případnému zneužití. 

Uvolnění jednotlivých částek společně odsouhlasily ředitelky všech tří organizací.

Návštěvníci na benefici pro Ukrajinu.jpg


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...-veci.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama