Šumperk.info

polojasno polojasno, -4°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


U Postřelmova roste obří křižovatka

30. 11. 2022 v 17:00 - Obchvat Bludova je klíčovou stavbou nejen pro Šumperk, ale i okolní obce, které trápí dopravní zatížení. Lidé si už brzy oddechnou. Ředitelství silnic a dálnic otevře obchvat Postřelmova s nově vybudovaným křížením již za několik málo dnů.

Obchvat Postřelmova je uzavřený od září. Důvodem je výstavba soustavy křižovatek v místě, kde se napojuje vznikající obchvat Bludova. Kvůli stavebním pracím není možné mezi Postřelmovem a Bludovem projíždět.

Uzavírka mezi Postřelmovem a Bludovem má oficiálně končit 19. prosince, Ředitelství silnic a dálnic však nevylučuje, že to bude o pár dříve.

Během uzavírky stavbaři postavili komunikace včetně okružní křižovatky. To zahrnovalo množství dílčích kroků od zaměření, výkopů, sanací, příprav podloží přes ukládání vozovkových vrstev, instalace bezpečnostních systémů, doplnění značení až po úpravu okolí dlážděním, ohumusováním, svahováním či rozprostíráním ornice.

Obchvat Bludova je součástí budoucí čtyřproudé silnice ze Šumperku do Mohelnice. Pět a půlkilometru dlouhý úsek začíná soustavou křižovatek u Postřelmova, pokračuje čtvrtkilometrovým mostem přes železnici a řeku Moravu do údolí řeky Desné. Končí na úrovni šumperské čistírny odpadních vod, odkud vede kilometrový přivaděč ke kruhovému objezdu u šumperského hřbitova.

Jedná se o náročnou stavbu s řadou mostů, velká část trasy vede po vysokých násypech. Na díle za 2,3 miliardy korun první auta projedou v roce 2024.

Podívejte se, jak vyrůstala obří křižovatka zde. Foto: ŘSD

Křížení u Postřelmova2


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...vatka.html

Reklama