Šumperk.info

polojasno polojasno, -8°C

Dnes je úterý 7.2 a svátek má Veronika

Aktuality:


Tříkrálovou sbírku zahájí koncert Motýlů

5. 1. 2023 v 12:55 - Tříkrálová sbírka odstartuje v Šumperku v pátek 6. ledna. V tento den bude klášterní kostel dějištěm Tříkrálového benefičního koncertu, na němž vystoupí od 19.00 hodin Motýli Šumperk spolu s komorním sborem. O den později, v sobotu 7. ledna vyjdou do ulic koledníci.

V Šumperku začne koledování v sobotu 7. ledna, kdy po mši svaté proběhne v kostele sv. Jana Křtitele žehnání koledníkům, kteří se poté vydají se zapečetěnými kasičkami dům od domu. Každá koledující skupinka má svého vedoucího, který se prokazuje průkazkou s identifikačními údaji. V případě podezření o zneužití sbírky by měli lidé kontaktovat koordinátorku Michaelu Stuchlou na telefonu 739 002 792. Možnost ověření správnosti průkazky lze najít na www.trikralovasbirka.cz

V úterý 10. ledna budou v ulicích města koledovat zpěváci ze Šumperského dětského sboru Motýli.Plakát Tříkrálové sbírky

V Šumperku mohou dárci přispět také hotovostí do pokladničky, umístěné v recepci Charity Šumperk v Jeremenkově ulici, a to v pracovních dnech od 8 do 15 hodin. V současnosti navíc běží na adrese www.trikralovasbirka.cz virtuální koleda, lidé zde mohou posílat finanční dary i prostřednictvím tzv. on-line kasičky, dárci mohou směřovat své dary prostřednictvím PSČ do konkrétních měst a obcí.

Aktuální informace k Tříkrálové sbírce a k akcím s ní spojeným jsou zveřejněny na webu šumperské Charity www.sumperk.charita.czCeloročně je pak možné přispět jednorázovou nebo trvalou dárcovskou DMS, více informací je zveřejněno na www.darcovskasms.cz.

Pozvánka na Tříkrálový koncert


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...otylu.html

Reklama