EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Částečně oblačno Dnes 29°C

Částečně oblačno Zítra 30°C

Dnes je úterý 25.6 a svátek má Ivan

Aktuality:


Šumperkem doslova proběhl první ročník ŠumpeRUNu

6. 6. 2019 v 14:58 - <?xml encoding="UTF-8">V&#367;bec prvn&iacute; ro&#269;n&iacute;k b&#283;&#382;eck&eacute;ho z&aacute;vodu pro &scaron;irokou amat&eacute;rskou ve&#345;ejnost je za n&aacute;mi. T&#345;i stovky dosp&#283;l&yacute;ch a t&eacute;m&#283;&#345; dv&#283; stovky d&#283;t&iacute; b&#283;&#382;ely prvn&iacute; &#269;ervnovou ned&#283;li historick&yacute;m centrem m&#283;sta. Absolutn&iacute;m v&iacute;t&#283;zem na 10 km dlouh&eacute; trati se stal Marek Min&aacute;&#345;.

Na start hlavního závodu se nakonec postavilo 291 běžců a běžkyň. Ten odstartoval na vteřinu přesně v pravé poledne. „S nelehkými podmínkami členité a rozpálené tratě se nejlépe popasoval pětadvacetiletý Marek Minář z týmu Andrle Sport, jenž tratí téměř doslova prolétl a cílovou pásku protnul v čase 32 minut a 17 vteřin, za ním zůstali na druhém a třetím místě bratři Bednarští, Vojta a Vašek,“ říká Bohuslav Vondruška z organizačního týmu ŠumpeRUNu. Nejlepší ženou byla Marcela Hloušková z SKP Šumperk, jež závod dokončila v čase 42:48. Druhou ženou byla Lucie Nedomová a třetí Ivana Binasová. Velké uznání patří všem účastníkům, kteří se na start závodu postavili a zdolali jej.

Děti závodily na tratích tří různých délek. Nejmenší děti musely uběhnout 350 m, ty větší 550 m a nejstarší děti 1 350 m. „Na nejkratší trati startovalo 34 dětí, na druhé 58 dětí a na nejdelší 24 dětí, celkem tedy bylo 116 malých závodníků,“ říká Jan Kostecký z týmu ŠumpeRUN. Jak dospělí závodníci, tak i děti dostali v cíli finišerskou medaili.

Početné řady závodníků doplnilo i velké množství diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru. V zázemí závodu na nám. Míru pro ně byla k dispozici řada lákadel. „Čepovalo se hanušovické pivo, pro děti byl nachystán skákací hrad od společnosti Partners, Nemocnice Šumperk poskytovala ukázky první pomoci, měření krevního tlaku a BMI, byly nachystány stánky s občerstvením a další. Po vyhlášení výsledků zahrála skupina Trocha klidu, a ačkoliv během jejich koncertu vydatně zapršelo, návštěvníky to nijak zvlášť neodradilo,” popisuje Michal Kleštinec z týmu ŠumpeRUN.

ŠumpeRUN uspořádalo město Šumperk prostřednictvím oddělení kultury a TJ Šumperk. „Jádro organizačního týmu tvořili Bohuslav Vondruška, Jan Kostecký a Michal Kleštinec. Vydatnou pomoc poskytli Antonín Linet, Martin Kuchtík, celé oddělení kultury a další“ doplňuje Helena Miterková, vedoucí odboru.

Do organizace běžeckého závodu ŠumpeRUN se postupně zapojilo více než 100 osob. Podstatnou část tvořili dobrovolníci, kterých bylo sedm desítek a bez nichž by se pořádání této akce rozhodně neobešlo. „Dobrovolníci nezištně poskytli pomoc na trati a v zázemí závodu a za to jim patří velké díky a uznání,“ říká starosta města Tomáš Spurný. Své zásluhy na organizaci mají i bezpečností složky. „Za spolupráci děkujeme Městské policii Šumperk, Policii ČR, Zdravotnické záchranné službě Ol. kraje a temenickým dobrovolným hasičům,“ doplňuje Vondruška.

Poděkování patří také partnerům, bez jejichž podpory by nemohl závod dosáhnout takové úrovně. „Velké díky patří Nemocnici Šumperk, která dodala komplexní catering pro závodníky a upomínkové předměty. Významnou pomoc poskytly Pivovar Holba a firmy Best System a Partners Market Šumperk. Nemalá podpora přišla od společností Andrle Sport, Run Drink, Kraken’s, Auto Kubíček, Jeseníky - sdružení cestovního ruchu, Spodní prádlo Mertl, tiskárny Grafotyp, pekařství U Radnice, kavárny Pikola, Cakir’s Burger, DZ Svoboda, Johnny Servis ad.,“ dodává Michal Kleštinec.

Řada kladných ohlasů, úsměvy na tvářích dětských i dospělých závodníků a skvělá divácká atmosféra udělaly z prvního ročníku ŠumpeRUNu výjimečnou událost. „Díky velké pozitivní odezvě od závodníků i diváků jsme namotivovaní uspořádat ŠumpeRUN i v dalších letech. Věřím, že jsme položili základy nové tradici,“ uzavírá Vondruška. Druhý ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN se s největší pravděpodobností uskuteční 7. června 2020.

Stále je možné zakoupit originální funkční tričko s motivem ŠumpeRUN. V ceně 380 Kč je k mání v Informačním centru Šumperk.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...erunu.html

Reklama