Šumperk.info

sněžení sněžení, -2°C

Dnes je sobota 2.12 a svátek má Blanka

Aktuality:


Šumperk se zapojí do prestižního výzkumu

2. 11. 2022 v 17:30 - Od listopadu 2022 až do července 2023 bude v Šumperku probíhat prestižní Mezinárodní výzkum dospělých PIAAC.

Výzkum pořádá Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Česká republika se projektu účastní společně s více než 30 zeměmi z celého světa. Výzkum realizuje Národní pedagogický institut ČR z pověření Ministerstva školství.

Na vybrané domácnosti se v této době obrátí tazatelé výzkumných společností STEM/MARK a MEDIAN. Rozhovor s tazatelem bude trvat přibližně dvě hodiny. Každý respondent obdrží za účast ve výzkumu finanční odměnu 800 Kč. Pro úspěch výzkumu je zásadní, aby se do výzkumu zapojilo co nejvíce oslovených domácností, neboť jsou vybrané právě ony a podle mezinárodní metodiky nemohou být nahrazeny. Data budou uchována jako přísně důvěrná, budou zpracována hromadně a použita výhradně pro účely výzkumu.

Cílem výzkumu je zjistit, jak jsou občané v jednotlivých zemích připraveni na výzvy současné doby, jako jsou změny na trhu práce či rostoucí využívání digitálních technologií v práci i mimo ni. Výzkum se proto zajímá o pracovní zkušenosti a vzdělávání, ale i o uplatňování různých dovedností v každodenním životě. Výsledky výzkumu dají zpětnou vazbu českému vzdělávacímu systému, ukáží, kde jsou naše silné a slabé stránky a kde je vhodné upravit vzdělávání tak, aby lépe odpovídalo našim současným potřebám.

Podrobnosti o výzkumu a kontaktní údaje jsou uvedeny na stránkách www.piaac.cz.

vyzkum piaac foto logo varianta A


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...zkumu.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama