Šumperk.info

zataženo zataženo, 24°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Šumperk se zahalil do modré a pomáhá autistům

3. 4. 2024 v 15:35 - V úterý 2. dubna 2024 se Šumperk zapojil do celostátní kampaně Rozsviťme se modře, která se koná v rámci Světového dne porozumění autismu. Hlavním pořadatelem je Dětský klíč Šumperk, organizace, která dlouhodobě podporuje a pečuje o osoby s poruchou autistického spektra. Tato akce nejenže přibližuje veřejnosti o autismu, ale také zdůrazňuje význam inkluzivní společnosti, která stojí na pochopení a vzájemné podpoře.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Budovy městského divadla, Asistenční dům v Temenici nebo také Nemocnice Šumperk se v úterý večer rozzářily modře, aby upozornily na problematiku autismu a vyjádřily tak solidaritu s těmi, které tato porucha ovlivňuje. Již v dopoledních hodinách na Točáku proběhlo společné focení, kde se občané sešli, aby vyjádřili svou podporu lidem s autismem. Společně jsme udělali důležitý krok k lepšímu porozumění výzvám, se kterými se lidé s autismem setkávají každý den.

Nadcházející události

Život s autismem (16. 4.): přijďte se dozvědět více o diagnostice autismu a o službách, které jsou k dispozici pro osoby s touto poruchou. Setkání proběhne ve velkém sále knihovny od 17:00, vstup zdarma.

Prohlídka Asistenčního domu (16. 4.): Dětský klíč nabízí možnost navštívit naše zařízení pro krátkodobé odlehčovací pobyty pro osoby s autismem. Prohlídky proběhnou v 15:00 a 15:30.

Klíčový den (20. 4.): sousedský triatlon startuje v 9:00 a končí v 15:00. Startovní čára bude na rohu u Pikoly v Polské ulici.

Co je za Oráčovem (27. 4.): přijďte na autorskou inscenaci divadelního souboru Dr.amAS v 16:00 na malé scéně Hrádek v Divadle Šumperk. Vstupné je 390 Kč.

Dětský klíč Šumperk a město Šumperk se těší na vaši účast a podporu v nadcházejících akcích.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...istum.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama