Šumperk.info

sněžení sněžení, -2°C

Dnes je sobota 2.12 a svátek má Blanka

Aktuality:


Šumperk se připojuje k výzvě 10 000 kroků

25. 9. 2023 v 00:30 - V říjnu se Šumperk zapojí do výzvy 10 000 kroků, jež motivuje k pravidelnému pohybu. Pořadatelem je spolek Partnerství pro městskou mobilitu. „Výzva není závod s ostatními, ale spíše boj s vlastní leností, ö překonání svých hranic a o radosti z pohybu,“ pozval Šumperany k zapojení do výzvy starosta Miroslav Adámek.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Zapojit se mohou jednotlivci i týmy, například rodiny, pracovní kolektivy nebo třeba školní třídy. „Účastníci výzvy si na začátku nastaví měsíční cíl, který se snaží během října splnit. Důležitější než objem nachozených kroků je pravidelnost, díky níž je naše tělo každý den v pohybu,“ uvedl koordinátor výzvy pro Šumperk Antonín Linet. 

Vysvětlil, že za nachozené kroky se sbírají body s tím, že starší lidé a účastníci s vyšším indexem tělesné hmotnosti jsou zvýhodněni. Lidé mohou soutěžit i za své město, výzva myslí i na firmy a školy, kde mohou třídy nebo firemní týmy soutěžit proti jiným školám a firmám. „Nejlepší týmy a jednotlivce oceníme na slavnostním vyhlášení během listopadu,“ doplnil starosta Adámek. Více informací je zveřejněno na www.desettisickroku.cz, registrace právě běží.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...kroku.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama