Šumperk.info

zataženo zataženo, 9°C

Dnes je pátek 15.11 a svátek má Leopold

Aktuality:


Šumperk hledá městského architekta

21. 8. 2019 v 13:54 - Výběrové řízení na architekta vypsalo v těchto dnech město Šumperk. Architekt, který bude externím pracovníkem, bude garantem a iniciátorem tvorby koncepce rozvoje města. Město přijímá přihlášky do 16. září. Podmínky výběrového řízení najdete zde.

„Jeho hlavní náplní bude dohled nad vzhledem města a dále konzultační a poradenská činnost v oblastech architektury a urbanismu v Šumperku. Očekáváme, že bude předkládat například podněty na zlepšení veřejného prostoru, nebo dávat vyjádření k návrhům řešení jednotlivých investičních akcí,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Doplnil, že městský architekt bude také zajišťovat konzultace pro občany města, vlastníky nemovitostí, investory a developery a usměrňovat jejich záměry tak, aby nebyly v rozporu s urbanisticko-architektonickým rozvojem a koncepcemi města. Vedení města od něj také očekává, že bude působit jako iniciátor a moderátor veřejných projednání a besed pořádaných městem pro lepší zapojení občanů do procesu rozvoje města.

Městský architekt bude externím pracovníkem, který bude pracovat pro město zhruba 30 hodin měsíčně. Do funkce by měl nastoupit 1. ledna 2020. 

Zájemci najdou přesné znění výběrového řízení na městského architekta na webových stránkách města na úřední desce, podrobné informace lze získat také u Ivy Krahulcové, vedoucí oddělení územního plánování, tel: 583 388309, e-mail: iva.krahulcova@sumperk.cz, nebo u Pavla Volfa, vedoucího odboru strategického rozvoje, tel: 583388304, 778806549, e-mail: pavel.volf@sumperk.cz.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...tekta.html

Reklama