Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 20°C

Dnes je neděle 25.7 a svátek má Jakub

Aktuality:


Stanou se roušky suvenýrem z časů nouzového stavu?

18. 6. 2020 v 09:17 - Nejfrekventovanějším slovem středečního odpoledne na šumperské radnici bylo: „Děkuji“. Směřovalo k lidem, kteří během koronavirové krize pomáhali těm, co to potřebovali nejvíce. Na malé „děkovací“ slavnosti se tak sešli zástupci místních firem, sociálních a charitativních organizací, hasiči, policisté i lidé, kteří byli ochotní udělat něco navíc pro druhé – šili roušky, zásobovali zdravotníky ochrannými štíty, nakoupili pro druhé desinfekci, věnovali materiál švadlenkám na šití ochranných pomůcek, rozváželi seniorům léky a potraviny.
FOTO: sumperk.cz - web
FOTO: sumperk.cz - web

„První dny nouzového stavu byly opravdu hektické. Všechny síly jsme museli napnout k tomu, abychom ochránili naše obyvatele. Místostarosta Jakub Jirgl zajišťoval ochranné pomůcky, místostarostka Marta Novotná měla na starost sociální oblast a připravovala ubytování lidem bez střechy nad hlavou. Obrovský kus práce je za vedením nemocnice, Charitou, Pontisem, Armádou spásy, hasiči, policií. V nejkritičtější dny někteří měli na spánek jen pár hodin. Naštěstí jsme nebyli koronavirem zasaženi tak, jak tomu bylo v severní Itálii,“ shrnul dění starosta Tomáš Spurný.

IMG 9128

Připomněl, že pomocníkem v těžkých chvílích byla i sv. Rozálie, která je uctívaná zejména jako ochránkyně proti nakažlivým nemocem. „Podle legend už v roce 1714 zastavila mor, kterému podlehlo ve městě 180 lidí. Jako poděkování pak byla umístěna její socha v jeskyni morového sloupu, je nám tedy na blízku a můžeme ji vidět i z oken radnice,“ dodal s úsměvem.

IMG 9124

Velký potlesk si vysloužila vietnamské komunita, která pro šumperské obyvatele našila stovky roušek. „Jsme rádi, že jsme mohli pomoci a doufáme, že roušky, které vám zbyly, uložíte někam do skříně a už je nebudete nikdy potřebovat, stanou se suvenýrem a vzpomínkou na nouzový stav,“ uvedl zástupce vietnamské komunity.

IMG 9118


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...stavu.html

Reklama