Šumperk.info

oblačno oblačno, 25°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova jednala v Šumperku

28. 6. 2024 v 10:10 - Členové Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova se ve středu 26. června 2024 sešli v Šumperku, aby společně se starosty okolních obcí diskutovali o důležitých tématech jako jsou klimatická a protipovodňová opatření, problematika stavebních úřadů nebo zlepšení dostupnosti internetu v regionu.

Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, jejímž členem je i starosta města a senátor Miroslav Adámek, začala své jednání v Šumperku. Po prohlídce historického centra a vyhlídky z radniční věže s doprovodem vedení města proběhla schůzka s účastí starostů okolních obcí, jako jsou kupříkladu Ruda nad Moravou, Jedlí, Olšany nebo Bohdíkov. Diskuse se týkala široké škály témat, včetně protipovodňových a klimatických opatření, státní dotační politiky a zlepšení dostupnosti internetu a mobilního signálu v odlehlých oblastech.

Přítomné členy komise tvořili předseda Jiří Vosecký společně Helenou Pešatovou, Ondřejem Febrem, Radkem Martínkem, Miroslavem Adámkem a tajemnicí komise Jitkou Pilařovou. Setkání poskytlo platformu pro otevřenou diskusi o výzvách a problémech, s nimiž se samosprávy v regionu potýkají.

„Dnešní diskuse byla velmi plodná a dotkla se řady důležitých oblastí, jako jsou aktivní záplavové zóny, nový stavební zákon a jeho dopady na stavební úřady, nebo potřeba zlepšení dopravní infrastruktury,“ uvedl starosta a senátor Miroslav Adámek.

Po skončení programu v Šumperku se komise přesunula do obcí údolí Desné a následně do Hanušovic, aby pokračovala ve své práci na podpoře regionálního rozvoje. Starosta Adámek dodal, „velkou pozornost jsme věnovali také sociálnímu projektu H-point v Hanušovicích, který má za cíl postupně začleňovat sociálně vyloučené osoby do společnosti.“ Komise přislíbila spolupráci na úrovni senátu, pozvání zástupců relevantních institucí a předložení usnesení z jednání komise, která se týkají zmiňovaných témat.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...perku.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama