Šumperk.info

zataženo zataženo, 24°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Společné prohlášení města Šumperk a Nemocnice Šumperk ke stavu Pavilonu C

3. 7. 2024 v 09:40

Vážení občané,

v posledních dnech se Šumperkem šíří informace, které poukazují na neutěšenou dopravní obslužnost areálu nemocnice a špatný technický stav centrálního pavilonu v Nemocnici Šumperk a. s., a s tím související možnou hrozbu jeho částečného zavření, a případného omezení dostupnosti zdravotní péče.

Pavilon C vlastní už desítky let město Šumperk. A proto se, na základě prosby vedení nemocnice, přišli zastupitelé města na sklonku loňského roku s technickým stavem budovy osobně seznámit. Po velmi detailní prohlídce celého Pavilonu C, se vedení města s vedením nemocnice jednoznačně shodlo na tom, že pavilon vyžaduje pro svůj další provoz mnoha set miliónové investice. O nutnosti nákladné rekonstrukce informovalo vedení nemocnice také zastupitele na lednovém zasedání.

Vedení města si je plně vědomo, že je potřeba co nejdříve najít řešení umožňující nejen nákladnou rekonstrukci Pavilonu C, řešení dopravní obslužnosti, ale i další rozvoj areálu šumperské nemocnice.

Vedení města aktuálně podniká všechny kroky k tomu, aby nejpozději na zářijovém zastupitelstvu předložilo konkrétní návrh řešení, který umožní budovu, která je stále ve vlastnictví města, a ve které Nemocnice Šumperk a. s. poskytuje zdravotní péči, zrekonstruovat do stavu, který odpovídá současným standardům a potřebám.

Věříme, že společně najdeme takové řešení, které zamezí jakémukoliv případnému zhoršení dostupnosti zdravotní péče, a naopak umožní nemocnici takový investiční rozvoj, díky kterému dojde k dalšímu významnému zkvalitnění zdravotní péče v našem městě a přilehlých regionech.

Mgr. Miroslav Adámek, starosta města Šumperka, a JUDr. Martin Polach, předseda představenstva Nemocnice Šumperk, a. s.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...onu-c.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama