EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Skoro zataženo Dnes -1°C

Zataženo Zítra 2°C

Dnes je pondělí 17.12 a svátek má Daniel

Aktuality:


Setkání generací v Šumperku

1. 12. 2017 v 12:46 - V pátek 8. prosince od 15 hodin se v kostele Zvěstování Panny Marie uskuteční akce s názvem Setkání generací v Šumperku. Během odpoledne a je připraven bohatý kulturní program a také aukce obrazů, které namalovali šumperští senioři.

„Cílem projektu Setkávání generací je osvěta veřejnosti a rozvoj spolkového života napříč generacemi. Každá generace je pro společnost přínosem, neexistuje „odepsaná“ generace. Generace dříve narozených nabízí rozvážnost, životní zkušenosti, trpělivost a životní moudrost, generace nejmladších zase radost a živelnost. Vzájemné setkávání a aktivity mezi generacemi jsou obohacující pro všechny zúčastněné“, vysvětluje cíl projektu šumperský zastupitel a garant projektu Martin Janíček, který inspiraci k realizace projektu získal mimo jiné i při návštěvě partnerského města Bad Hersfeld, kde podobné projekty už fungují dlouhodobě.

„Během večera se můžete těšit na vystoupení dětí z mateřských škol a seniorů, charitativní prodej výrobků dětí z mateřských škol, chybět nebudou ani pochutin v podobě výborného punče a vánočního cukroví. Na závěr akce se uskuteční aukce obrazů, které malovali šumperští senioři. Vstup na akci je zdarma“, doplňuje Helena Miterková, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů Městského úřadu Šumperk.

Na projektu společně spolupracují POPNTIS Šumperk, o.p.s., město Šumperk, Folklorní pěvecký soubor Seniorky Šumperk, z.s., Taneční folklórní soubor Senioři Šumperk, z.s. a šumperské mateřské školy. Záštitu nad projektem převzal hejtman Olomouckého kraje. V rámci projektu Setkávání generací je připravována v příštím roce řada dalších zajímavých akcí.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...perku.html

Reklama