EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info
Dnes je neděle 24.3 a svátek má Gabriel

Aktuality:


Roztančené kotlíky okoření závěr folklorního festivalu

9. 8. 2018 v 11:14 - Město Šumperk ve spolupráci s organizátory XXVIII. Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk 2018 a Tanečním folklorním souborem Senioři Šumperk pořádá v neděli 19. srpna dopoledne soutěž o nejchutnější kotlíkový guláš. Pátý ročník klání amatérských kuchtíků se uskuteční netradičně v prostorách Pavlínina dvora.
FOTO: sumperk.cz - vaření guláše
FOTO: sumperk.cz - vaření guláše

Soutěže o nejchutnější kotlíkový guláš se bude moci zúčastnit až dvanáct týmů sestávajících se z maximálně čtyř osob. „Každý tým si vylosuje pětikilový balíček masa, ze kterého bude muset připravit nejméně třináct litrů guláše dle vlastní receptury,“ říká jeden z organizátorů soutěže Bohuslav Vondruška ze šumperské radnice.

Od půl sedmé ráno se budou moci soutěžící chystat na svých místech a losovat balíčky s masem. Soutěž začne úderem osmé hodiny ranní, hotovo musí být v pravé poledne. „V tuto dobu porota složená jak z odborníků, tak i laiků zhodnotí uvařené guláše a rozhodne o vítězi“ prozrazuje Vondruška a dodává, že zájemci budou moci soutěžní guláše začít ochutnávat od půl jedné odpolední.

„Novinkou letošního ročníku je divácká anketa. Každý návštěvník po zaplacení stokorunového vstupného obdrží kartu, jež jej oprávní jednak k ochutnání vzorků všech gulášů, ale také i k udělení hlasu svému favoritovi v divácké anketě,“ říká Vondruška a dodává, že pokud budou mít návštěvníci zájem ochutnat více vzorků guláše, bude si je možné jednotlivě přikoupit navíc. Vyhlášení všech výsledků proběhne ve čtrnáct hodin odpoledne na hlavní scéně. Zakoupené vstupné bude platit i pro závěrečný festivalový pořad Leť, písničko, leť.

Soutěžní dopoledne obohatí hudební doprovod muzikantů ze Starého Poddvorova. „Očekáváme, že se soutěže zúčastní tradiční účastníci, jako jsou právě muzikanti ze Starého Poddvorova a zástupci z našich partnerských měst Prievidza a Bad Hersfeld,“ uzavírá Vondruška a zároveň srdečně zve širokou veřejnost k ochutnávce.

Podrobné propozice soutěže jsou ke stažení na internetových stránkách folklorního festivalu www.festivalsumperk.cz. Zájemci o účast v soutěži se ale již nyní mohou hlásit na e-mailu kultura@sumperk.cz. Jednou z podmínek je mít vlastní kotlík s dostatečným objemem a trojnožku na zavěšení nad ohništěm. Startovné se neplatí.

Základní propozice

Počet soutěžních týmů:max. 12

Druh masa: vepřová plec

Množství masa :5 kg

Množství hotového guláše: min. 13 l

Počet členů soutěžního týmu: min. 2, max. 4

Každý soutěžní tým obdrží 5 kg masa, dřevo na podpal a bude mít k dispozici horkou vodu.

Každý soutěžní tým musí mít vlastní kotlík, trojnožku, kuchařské náčiní a ingredience.

Program:

7:30losování masa, chystání si stanoviště

8:00začátek vaření

12:00začátek degustace poroty a hodnocení

12:30zahájení ochutnávky veřejnosti

14:00vyhlášení výsledků


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...ivalu.html

Reklama