Šumperk.info

oblačno oblačno, 24°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Rekonstrukce kina jede podle plánu

22. 9. 2023 v 00:15 - Rekonstrukce kina Oko, týkající se prostor druhého nadzemního podlaží, střechy a fasády, je v plném proudu. Na řadu přichází realizace nové střechy, jež by měla být hotova do konce října. Provozu kina se však oprava nijak nedotkne. Veškeré práce uvnitř budovy by měly skončit příští rok v dubnu.

20230905_090528.jpgOd letošního června procházejí proměnou prostory druhého nadzemního podlaží, kde místo bytu vzniknou nový malý kinosál s kapacitou pětačtyřicet míst, promítací místnost se zázemím, toalety pro návštěvníky a snackbar. „V současnosti jsou hotové veškeré bourací práce u budoucího kinosálu. Nad ním a nad promítací místností byl vybourán strop z důvodu zvětšení světlé výšky místnosti a byla osazena ocelová konstrukce nového, na kterou byl podchycen a zafixován krov. Nový strop bude zateplený minerální vatou s tím, že nad kinosálem bude zavěšený akustický podhled. Podlaha v prostoru budoucího kinosálu byla odstraněna na nosnou konstrukci a bude vybudována nová s vyšší únosností,“ přiblížil průběh prací Pavel David z oddělení investic šumperské radnice.

Následovat podle něj budou vyzdění nových příček, zateplení stropů, včetně toho nad velkým kinosálem, instalace rozvodů topení, elektřiny, vody a kanalizace. Poté bude možné realizovat omítky, podlahy a obklady. „Odstraní se rovněž ocelové točité schodiště vedoucí na půdu. Hlavní vnitřní betonové schodiště zůstane zachováno a bude sloužit jako přístupová a úniková cesta z nového kinosálu. Pro imobilní návštěvníky bude v kině umístěn schodolez. Rekonstrukcí projde také hygienické zázemí pro návštěvníky i pro zaměstnance,“ popsal další úpravy investiční technik a dodal, že práce uvnitř budovy budou probíhat zhruba do poloviny dubna příštího roku.

V současné době se dodavatelská firma Prumhor z Rapotína pouští rovněž do rekonstrukce střechy, kterou bude odkrývat po částech. Stávající plechovou krytinu nahradí nová z hladkého falcovaného plechu a součástí jsou i doplnění hydroizolace a otvorů pro odvětrání půdy, instalace fotovoltaiky, nových hromosvodů a výměna a doplnění klempířských prvků. Vše by mělo být hotovo do konce října.

Kromě nové střechy dostane objekt kina také zateplenou fasádu. Celkem přijde investice na téměř třiadvacet milionů korun. Poté již bude zbývat poslední etapa oprav, jež je zaměřena na současné neutěšené prostranství před samotným biografem.

Provoz kina by v současnosti neměla probíhající rekonstrukce už nijak výrazně omezit. „Kvůli bouracím pracím jsme museli zrušit odpolední představení a promítali jsme jen dvakrát denně. Od začátku září ale už opět nabízíme odpolední filmy pro děti, a to od pátku do neděle,“ sdělil ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

20230905_090631.jpg


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...planu.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama