Šumperk.info

sněžení sněžení, -1°C

Dnes je pátek 1.12 a svátek má Iva

Aktuality:


Rekonstrukce Domu kultury v Šumperku: Projektování se ujme zkušený atelier

2. 11. 2023 v 15:00 - Proces výběru projekční kanceláře pro komplexní rekonstrukci Domu kultury byl úspěšně ukončen. Po pečlivém zvážení všech předložených nabídek byla vybrána kancelář atelier38, která se může pochlubit bohatými zkušenostmi z realizace významných stavebních projektů.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Atelier38 má na svém kontě úspěšnou přestavbu sídla Českého rozhlasu v Olomouci, rekonstrukci zámku v Hradci nad Moravicí, výstavbu Planetária Ostrava a stavební úpravy objektu GONG. V týmu projektantů se navíc nachází architekt, který se podílel na rekonstrukci Státní opery v Praze a Divadla na Vinohradech.

„Jsem moc rád, že mohou začít práce na projektové přípravě rekonstrukce Domu kultury a máme k tomu kvalitní tým zkušených odborníků,“ uvedl místostarosta Karel Hošek.

Projektová dokumentace pro stavební povolení bude stát 8,6 milionu korun a měla by být hotova do konce roku 2024. Předpokládá se, že celkové náklady na projekční práce až do kolaudace dosáhnou 24 milionů korun. Všechny práce budou prováděny s maximální pečlivostí a respektem k architektonickým hodnotám Domu kultury Šumperk.

Po podpisu smlouvy proběhla úvodní schůzka s projektanty, na které byl představen interiér Domu kultury včetně jeho architektonicky hodnotných prvků. Tímto krokem byl zahájen nový milník v historii Domu kultury, který se nyní dočká zasloužené obnovy a modernizace.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...elier.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama