Šumperk.info

zataženo zataženo, 16°C

Dnes je pátek 29.9 a svátek má Michal

Aktuality:


Punč se bude nalévat do hrnku

25. 11. 2022 v 01:00 - V pátek 25. listopadu dopoledne bude zahájen zkušební provoz ve stáncích vánočního městečka u radnice. Oficiální zahájení proběhne v neděli 27. listopadu v 17.00 u vánočního stromu, který bude slavnostně rozsvícen.

Vánoční Šumperk nabídne devět stánků s nejrůznějšími produkty. Vedle teplých nápojů, mezi kterými nebude scházet punč či horká medovina, si budou moci nakoupit drobné dárky od řemeslníků či v charitativním stánku. Po tři dny, od 14. do 16.prosince bude vždy od 10:00 hodin probíhat u radnice také prodej tradičních zabíjačkových dobrot.

Vánoční městečko bude otevřené každý den od 10 do 21 hodin, v pátky a na velké akce, kterými jsou rozsvěcování vánočního stromu a Mikulášský průvod, bude provozní doba stánků o hodinu delší, tedy do 22 hodin.

Organizátoři Vánočního Šumperka myslí také na životní prostředí. Na náměstí přibydou odpadové nádoby s možností třídění plastu. Město se také vrací k tradici vánočních hrníčků, které budou k dostání na stáncích s občerstvením a od pondělí 28. listopadu si je zájemci budou moci koupit v Informačním centru na Hlavní třídě za 75 korun. Hrníčky budou nabízet i stánkaři. Půjde o stejný typ hrníčku jako byl v roce 2019 pouze v inverzních barvách, tedy bílý hrnek s modrým vánočním motivem.

Návštěvníci vánočního městečka budou mít opět možnost nechat si nápoj nalít do vlastního hrníčku, umýt si jej budou moci v prostorách veřejného WC v budově radnice. Toalety budou kopírovat provozní dobu stánků.

Modrý hrníček je z roku 2019, bílý, se bude nabízet letos


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...hrnku.html

Reklama