Šumperk.info

zataženo zataženo, 17°C

Dnes je neděle 19.5 a svátek má Ivo

Aktuality:


První projekt participativního rozpočtu je hotový

2. 5. 2024 v 10:55 - Město Šumperk prostřednictvím oddělení komunálních služeb dokončilo první z projektů participativního rozpočtu „Tvoříme Šumperk“, díky kterému měli občané možnost navrhovat projekty k realizaci a rozhodovat o jejich provedení. Prvním realizovaným projektem je work-outové hřiště navržené Ivanou Pospíšilovou, která se také účastnila všech konzultací s oddělením komunálních služeb během realizace.

Nově instalované hřiště, vyrobené firmou Colmex, je sestaveno z nerezových prvků včetně posilovacích lavic a strojů a také soustavy hrazd. Je umístěno ve Smetanových sadech. Hřiště již lze ode dneška hřiště plně využívat. Tato lokalita byla vybrána na základě návrhu, který reflektoval široké využití parku občany pro aktivní odpočinek jako běhání, jógu či pikniky.

„Workoutové hřiště nabízí několik typů venkovních posilovacích prvků, jako jsou žebřiny, hrazdy, lavice pro lehy a sed a bench single pro posilování horních končetin a hrudníku,“ uvedla ve svém návrhu autorka Ivana Pospíšilová. Tato instalace dává sportování na čerstvém vzduchu nový rozměr a přináší možnost zlepšení fyzické kondice pro všechny věkové skupiny.

Město Šumperk děkuje Ivaně Pospíšilové za její iniciativu a všem občanům, kteří se zúčastnili hlasování v rámci participativního rozpočtu. Těšíme se na další projekty, které společně vylepší naše město.

Více o projektu Tvoříme Šumperk.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...otovy.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama