Šumperk.info

zataženo zataženo, 22°C

Dnes je neděle 14.8 a svátek má Alan

Aktuality:


Příprava průmyslové zóny běží naplno

28. 6. 2022 v 01:05 - Již v na konci letošního roku bude hotovo. Průmyslovou zóna nesoucí označení PZ 4 by tak město mohlo začít nabízet budoucím investorům již v příštím roce. Jde o letošní největší investici, na kterou z městské pokladny poputuje letos zhruba 40 milionů korun.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Místostarosta Jakub Jirgl a vedoucím odboru RUI Pavlem Volfem„Město si na svá bedra vzalo vybudování příjezdové komunikace a protipovodňových opatření, stavbu cyklostezky, chodníku pro pěší a mostu přes Bratrušovský potok. Vše ostatní již bude ležet na bedrech budoucích investorů,“ vysvětlil místostarosta Jakub Jirgl. Zakázku v soutěži získala společnost SPH stavby s.r.o. z Bystřice nad Pernštejnem. Práce potrvají 6 měsíců by měly být dokončeny v prosinci 2022.

Průmyslová zóna PZ 4 má rozlohu zhruba 12 hektarů a je situována v nezastavěné části v prostoru mezi firmami SHM a Škoda Pars. „Své sídlo by zde mohlo mít tři až pět firem. Jejich počet se bude odvíjet od jejich prostorových požadavků. Město pracuje i s variantou, že by si část pozemku ponechalo pro své účely,“ doplnil Jakub Jirgl.

Na přípravě průmyslové město začalo pracovat téměř před deseti lety. Jedním z důvodů, proč se stavba odkládala, bylo nejen náročné řešení dopravního napojení na jedno z ramen kruhového objezdu v Jesenické ulici, ale i populace chráněných bobrů, kteří se usadili na Bratrušovském potoce. Lokalita se zároveň nachází v záplavovém území, i z toho důvodu je třeba vybudovat protipovodňová opatření.

Město chce plochu nabídnou v příštím roce místním firmám, které mají v současní době omezené možnosti expandování. Zároveň i věří, že se do lokality podaří přilákat zajímavého silného investora, který vytvoří nové pracovní příležitostí.

Průmyslová zóna panorama

 


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...aplno.html

Reklama