Šumperk.info

polojasno polojasno, 20°C

Dnes je sobota 4.7 a svátek má Prokop

Aktuality:


Pořadatelé spojili své síly, chystají Šumperské kulturní léto

25. 6. 2020 v 09:23 - Největší novinkou letošních prázdnin bude Šumperské kulturní léto. „I kvůli úsporným opařením způsobeným koronavirovou krizí, jsme se dohodli na společné prezentaci všech kulturních organizací. Na společném plakátu tak bude propagovat své akce dům kultury, knihovna, divadlo, kino, muzeum, chybět nebudou ani tradiční Klášterní hudební slavnosti,“ vyjmenovala vedoucí oddělení kultury Šumperské radnice Olga Hajduková. 
FOTO: sumperk.cz - logo
FOTO: sumperk.cz - logo

Šumperané a návštěvníci města se během prázdninových měsíců mohou těšit vedle Klášterních hudebních slavností také například na filmovou přehlídku Tady Vary, na autorské čtení s Markétou Pilátovou, Prázdninový den v muzeu, koncert Poutníků, Šumperské RIO, Divadlo v parku, Revival invazi s Lucií, Nirvanou a Kabáty či Letní ples (viz přiložený plakát).

potníci

Prázdninové aktivity pro návštěvníky připravuje i město. I když do startu turistické sezony zasáhla úsporná opatření, podařilo se zachovat v plné míře průvodcovské služby. „Nabízíme tři prohlídkové okruhy městem, rozhledy z radniční věže, návštěvu expozice čarodějnických procesů v Geschaderově domě a prohlídku klášterního kostela,“ doplnila Olga Hajduková.

Návštěvníci se mohou vydat Po stopách Malé Vídně a Slezského Říma, tuto trasu si lidé mohou projít sami, za pomocí aplikace, kterou si mohou stáhnout do svého mobilního telefonu. Zpestřením procházky může být i geolokační hra Není známka jako známka aneb Velké dobrodružství v Malé Vídni. Po absolvování hry si hráči mohou vyzvednout v informačním centru malou odměnu. Pomocí jiné mobilní hry Skryté příběhy mohou návštěvníci poznat historické centrum města. Tato hra je určena především dětem, ale pobaví i dospělé návštěvníky.

Turisté, kteří raději míří do přírody nebo za sportem, se mohou vydat například do tzv. šumperského Kotle, na jehož svazích se nachází discgolfové hřiště, vyjít si na rozhledu Háj, projít si Andělské stezky v příměstském lese, které lemují dřevěné plastiky andělů. Je možné vyrazit na naučnou stezku do Čarovného lesa nebo do víceúčelového areálu Na Benátkách, kde se nachází hřiště na nohejbal, volejbal, okruh pro bruslaře, pump tracková dráha, venkovní posilovna, skatepark a finišuje stavba plaveckého areálu.

Město má co nabídnout i milovníkům cykloturistiky. Na Hlavní třídě si mohou dobít baterie majitelé elektrokol, což je letošní novinka, vydat se pak mohou na cyklotratě Tulinka nebo na Čarodějnickou cyklotrasu.

Bližší informace získají všichni návštěvníci v informačním centru v budově divadla na Hlavní třídě, zde jsou návštěvníkům k dispozici také průvodci, kteří zájemcům zajistí prohlídku města či je zavedou na radniční věž. Na prohlídky je vhodné objednat se předem. Všechny potřebné informace včetně otvírací doby jsou k dispozici také na facebookových stránkách Informační centrum Šumperk a na webových stránkách infosumperk.cz.

Šumperské léto CZ 2020


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...-leto.html

Reklama