Šumperk.info

zataženo zataženo, 22°C

Dnes je čtvrtek 1.6 a svátek má Laura

Aktuality:


Nová divadelní sezona oslavuje odlišnost

20. 6. 2022 v 00:25 - Šumperské divadlo čeká jednasedmdesátá sezona s podtitulem Odlišnost není vada. Ten vzešel přirozeně z nově nasazených titulů, jež motiv určité odlišnosti spojuje.

Prvním titulem sezony bude 10. září adaptace románu Přelet nad kukaččím hnízdem. 22. října bude následovat jevištní zpracování románu Karla Poláčka Bylo nás pět. Před Vánoci se diváci mohou vydat na tragikomedii Mrzák inishmaanský, hořkosladkou hru odehrávající se na drsném irském venkově.

Šumperský divadelní rok 2023 otevře 28. ledna komedie a zároveň pocta legendárnímu domu Šumperák, napsaná na tělo místnímu souboru. Předplatné pak uzavře 22. dubna muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení. Součástí sezony bude tradičně představení pro nejmenší, Rychlebské pohádky mají premiéru 4. března.

Divadlo chce držet i linii inscenací na malé scéně. Hrádek ožije chorvatskou komedií Vše o mužích, která 27. května uzavře sezonu, jejíž předplatné je možné již nyní zakoupit. Informace lze získat v pokladně divadla, v infocentru, na www.divadlosumperk.cz a na sociálních sítích.

Petr Komínek před domem zvaným Šumperák


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...snost.html

Reklama