Šumperk.info

oblačno oblačno, -1°C

Dnes je úterý 28.1 a svátek má Otýlie

Aktuality:


Nová aplikace na webových stránkách města Šumperka

5. 9. 2012 v 10:40 - Oddělení informatiky MěÚ Šumperk spustilo ke konci měsíce srpna komplexní mapovou informační aplikaci jako nový modul na webových stránkách města.
FOTO: sumperk.cz - udalosti
FOTO: sumperk.cz - udalosti

Aplikace je logicky dělena na dva směry komunikace, tedy zobrazení geografických informací občanům (Oznámení nad mapou) a naopak hlášení požadavků občanů nad mapou (Požadavky občanů). Oba moduly jsou dostupné v sekci Občan webových stránek města Šumperka.

Komunikace směrem k občanovi probíhá tak, že pracovník MěÚ nebo MP může jednoduše zadat informaci do mapy, a to bodem, čarou nebo polygonem. K dané informací je možné navíc zadat komentář případně zvolit ikonu. Typicky se jedná o vyznačení uzavírky a doporučené objížďky, umístění kontejnerů nebo svozových míst, čištění komunikací apod. Informace takto zadané se zobrazí v mapovém okně občanovi na webových stránkách města v sekci Občan – Oznámení nad mapou popř. jako přímý odkaz v Aktualitách na webu.

Opačná forma komunikace umožňuje zaslat informaci o aktuálních požadavcích občanů pracovníkům města nebo městské policie. Typicky se jedná o hlášení špatného parkování, neuklizeného chodníku, nevyvezených kontejnerů apod. Aplikace poskytuje i zpětnou vazbu pro veřejnost o přijatých požadavcích a stavu jejich řešení.

Veřejná část webové aplikace umožňuje mimo jiné:

  • Možnost vyhledání místa události nebo požadavku pomocí zadání adresy nebo přímo nad mapou
  • Označení místa událostí nebo požadavku do mapy, zapsání názvu a popisu požadavku, možnost přidání fotografií
  • Zobrazení aktuálních požadavků v řešení a požadavků, které již byly vyřešeny, řazené podle data vložení nebo data vyřešení

Autor: MÚ Šumperk Zdroj: http://www.sumperk.cz/cs/obcan...perka.html

Reklama