Šumperk.info

zataženo zataženo, 5°C

Dnes je čtvrtek 20.2 a svátek má Oldřich

Aktuality:


Nominujte na Ceny města Šumperka za rok 2019

1. 10. 2019 v 15:16 - Město Šumperk vyhlašuje Ceny města Šumperka za rok 2019.  Zapojte se aktivně a nominujte občany města Šumperka, šumperské organizace, firmy a další na toto významné ocenění. Zasláním nominace se automaticky zapojíte do slosování o vstupenky na tuto prestižní akci.

Nominovat můžete celkem v devíti kategoriích: kultura, sport, významný počin v sociální a humanitární oblasti, vzdělávání, podnikání, architektura, životní prostředí a ekologie, cena mladých a přínos městu. Nominovat lze prostřednictvím elektronického formuláře i tištěného formuláře, který bude k dispozici v Informačním centru Šumperk na Hlavní třídě (budova divadla). Nominovat můžete do 31.12.2019. Ze zaslaných nominací vybere vítěze v jednotlivých kategoriích Zastupitelstvo města Šumperka na svém lednovém zasedání.

Slavnostní večer udílení Cen města se uskuteční ve čtvrtek 26.března 2020 v šumperském divadle. Vstupenky na slavnostní udílení cen budou k dostání v průběhu března v šumperském divadle. Cena vstupenky bude činit 100,-Kč.

Kategorie

Přečtěte si prosím nejdříve ikona souborupravidla pro hlasování.

Kultura

Nominujte konkrétní akci, kterou považujete za nejlepší, nebo třeba výsledek práce kulturní instituce v Šumperku v daném roce.

Sport

Víte o někom, kdo dosáhl jedinečného sportovního výkonu, nebo kvalitního aktivního trenéra sportovního klubu (pouze za aktivní činnost, v případě dlouhodobé činnosti se nominace přesune do kategorie „Přínos městu“)

Významný počin v sociální a humanitární oblasti

Zaslouží si v sociální oblasti práce organizace, jednotlivců, jednotlivých akcí ocenění, nebo také mimořádný čin, který vedl k záchraně lidského života? Pak neváhejte a nominujte jej.

Vzdělávání

Navrhněte v této kategorii společnost i jednotlivce za mimořádnou práci s dětmi, mládeží, organizaci prospěšných seminářů, školení apod.

Podnikání

  • podkategorie drobného podnikání
  • podkategorie výrobních společností (např. za významný podnikatelský úspěch, realizovaný záměr)

Architektura

  • podkategorie novostavba -  Dům roku 2019
  • podkategorie rekonstrukce -Dům roku 2019

Životní prostředí a ekologie

Za zásluhy v oblasti rozvoje péče o životní prostředí a prosazování ekologie a ekologické výchovy.

Cena mladých

Mladí lidé podílející se na rozvoji města jistě zaslouží cenu města za významný počin „mladých osobností“ – hudebníků, umělců, sportovců, výjimečných talentů ať už v matematice, vědě, nebo třeba ve spolkové činnosti apod. Jedinou podmínkou návrhu do této kategorie je věková hranice nominovaného do 25 let včetně.

Přínos městu

Se udělí jako ocenění za práci na rozvoji nebo prezentaci města v daném roce nebo za dlouhodobou práci, či celoživotní přínos městu.

Náležitosti nominace a kam ji zaslat:

Můžete použít nový elektronický formulář – nominační lístek.

osobně: v Informačním centru Šumperk, Hlavní třída 14 (budova divadla)

poštou: na adresu Městský úřad Šumperk, odbor ŠKV, nám. Míru 1, 787 01 Šumperk

Obálku prosím označte heslem „Ceny města“.

V nominaci uveďte název akce/jméno navrhovaného, jasné a stručné zdůvodnění návrhu, označení příslušné kategorie a jméno osoby/název organizace, která podala návrh, kontaktní údaje. U kategorie architektura (novostavba i rekonstrukce) musí být přiložena barevná fotografie navrhované stavby, musí se jednat o návrhy zkolaudované v roce, za který jsou ceny udělovány. Do jedné kategorie lze podat navrhovatelem jen jeden návrh.

Více informací

Veškeré další informace sdělí Olga Hajduková, vedoucí odd. kultury a vnějších vztahů MěÚ Šumperk,
e-mail:  olga.hajdukova@sumperk.cz, tel.: 583 388 607, nebo Bohuslav Vondruška, referent odd. kultury a vnějších vztahů MěÚ Šumperk, e-mail: bohuslav.vondruska@sumperk.cz, tel.: 583 388 609.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...-2019.html

Reklama