Šumperk.info

slabý déšť slabý déšť, 17°C

Dnes je neděle 19.5 a svátek má Ivo

Aktuality:


Netradiční velikonoční vejce zdobí Šumperk

25. 3. 2024 v 22:20 - Město Šumperk se připojuje k velikonočním oslavám s unikátní výzdobou. Žáci místní škol vymalovali a kolegové z oddělení komunálních služeb do veřejného prostoru umístili pestrobarevně malovaná velikonoční vejce, která přinášejí sváteční atmosféru do širšího centra města.

Do netradičního a neotřelého dekorování velikonočních vajec se pustili žáci Základní umělecké školy Šumperk nebo také studenti středních škol – Gymnázia, Střední odborné školy ze Zemědělské ulice, Střední zdravotnické školy Šumperk a Vyšší odborné školy a střední průmyslové školy Šumperk.

Celkem osm velikonočních vajec doplnilo tak jarní výzdobu na Točáku zhotovenou Střediskem volného času Šumperk. „Tato iniciativa nejenže přináší do města jarní a sváteční atmosféru, ale také nabízí možnost místním studentům prezentovat své umělecké dovednosti a kreativitu širší veřejnosti,"říká první místostarostka Eva Kostecká a dodává, že všechny výrobky jsou vystaveny na viditelných místech před středními školami, čímž město podporuje sounáležitost a zapojení do velikonočních tradic. 

Město Šumperk a zúčastněné školy vyzývají občany, aby si přišli tuto jedinečnou výzdobu prohlédnout a podělili se o své zážitky na sociálních sítích s hashtagem #VelikonocniSumperk. Tento projekt je příkladem úspěšné spolupráce mezi městem, školami a komunitou, a představuje zajímavý způsob, jak oslavit jaro a velikonoční svátky spolu s kreativitou a zapojením mladé generace do utváření veřejného prostoru.

Vejce najdete na Masarykově náměstí (u gymnázia), na náměstí Svobody (u hotelu Perk) či v Radniční ulici (u "zdravky").


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...mperk.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama