Šumperk.info

zataženo zataženo, 22°C

Dnes je čtvrtek 1.6 a svátek má Laura

Aktuality:


Na náměstí dorazí strom, chystají se uzavírky

15. 11. 2022 v 10:05 - Na náměstí k radnici dorazí ve středu 16. listopadu vánoční strom, jeho instalace a poté také instalace stánků si vyžádá dopravní omezení.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Půjde o smrk z bývalé plantáže vánočních stromků na Nových Domkách, vysoký bude zhruba 8 metrů. Město na nazdobení smrku pořídilo novou úspornou LED výzdobu.  Strom dorazí na místo určení mezi půl devátou a půl desátou ráno, jeho transport bude spojen s dočasnými dopravními omezeními. 

Zákaz parkování bude až do odstranění stromu na ploše u morového sloupu. Prosíme také řidiče, aby neparkovali v horní části náměstí a v Lužickosrbské ulici, kterou bude projíždět těžká technika se smrkem.

Od 20. 11. od 15:00 hodin již nebude možné parkovat v celém prostoru před hlavním vchodem do radnice, startuje totiž budování vánočního městečka.

Od pátku 25. listopadu, kdy od rána odstartuje zkušební provoz ve stáncích, již nebude možný průjezd náměstím Míru v prostoru před hlavním vchodem do radnice, a to až do pondělí 27. prosince do 18. hodiny. Parkování pak opět bude možné po demontáži stánků, což bude nejpozději do 3. ledna.

Kvůli bezpečnosti návštěvníků budou kromě náměstí Míru na nejnutnější dobu uzavřeny i přilehlé ulice, a to na dvě největší akce. Tou první bude slavnostní rozsvěcení vánočního stromu v neděli 27. listopadu od 17 hodin, stejné uzavírky se budou týkat setkání s Mikulášem, jehož průvod vyrazí v po 17. hodině na náměstí Míru.

Prosíme řidiče, aby byli pozorní a dbali dopravního značení. Omlouváme se za možné komplikace, děkujeme za pochopení.

Dopravní situace náměstí Míru


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...virky.html

Reklama