Šumperk.info

zataženo zataženo, 13°C

Dnes je pondělí 20.9 a svátek má Oleg

Aktuality:


Muzeum zaplní na tři dny houby

7. 9. 2021 v 15:30 - Výstava živých hub v šumperském Vlastivědném muzeu letos proběhne od čtvrtku 9. do soboty 11. září. Dvaadvacátý ročník oblíbené akce je věnován dlouholeté zaměstnankyni muzea, botaničce a bryoložce Magdě Zmrhalové. Právě díky jejímu úsilí se v Šumperku od roku 1999 mykologická výstava pořádá.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Otevřena bude opět mykologická poradna, vedená T. Tejklovou, L. Zíbarovou a D. Dvořákem. Návštěvníci si budou moci nechat své houby odborně určit a mohou také poskytnout své nálezy k vystavení. „Aby byla zajištěna pestrá škála exponátů, prosíme širokou veřejnost o podporu výstavy, a to sběrem hub k vystavení. Uvítáme jakékoliv čerstvé druhy hub. Lidé je mohou odevzdávat v pokladně muzea během středy 8. září, nebo je mohou donést přímo na výstavu,“ řekla tisková mluvčí muzea Eva Šebestíková. Zdůraznila, že lidé by houby měli přinášet neočištěné a neokrájené, ideálně doplněné údajem o lokalitě a biotopu či okolo rostoucích dřevinách. „Prosíme také o uvedení jmen sběratelů, neboť vzácné či méně běžné druhy hub budou po skončení výstavy zaherbářovány,“ doplnila Šebestíková.     

Ilustrační snímek výstava hubVýstava proběhne v předsálí Rytířského sálu. Protože budou vystaveny živé houby, je její konání časově omezeno na pouhé tři dny. Ve čtvrtek a v pátek bude otevřena od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin.

V rámci doprovodného programu proběhne také přednáška mykoložky Terezy Tejklové nazvaná Houby jedlé a jim podobné jedovaté. Uskuteční se ve čtvrtek 9. září v 17 hodin v přednáškovém sále muzea.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...houby.html

Reklama