EPCOS s.r.o. - nabídka práce
Šumperk.info

Částečně oblačno Dnes 29°C

Částečně oblačno Zítra 30°C

Dnes je úterý 25.6 a svátek má Ivan

Aktuality:


Městská policie Šumperk bude mít nového ředitele

12. 6. 2019 v 10:41 - <?xml encoding="UTF-8">M&#283;stsk&aacute; policie &Scaron;umperk bude m&iacute;t s&nbsp;&uacute;&#269;innost&iacute; od 1. &#269;ervence 2019 nov&eacute;ho &#345;editele. Na z&aacute;klad&#283; v&yacute;b&#283;rov&eacute;ho &#345;&iacute;zen&iacute; se j&iacute;m stane Jaroslav Janderka, kter&yacute; tak vyst&#345;&iacute;d&aacute; dosavadn&iacute;ho dlouholet&eacute;ho &#345;editele Zde&#328;ka Do&#269;ekala, jen&#382; odch&aacute;z&iacute; do d&#367;chodu.

Výběrového řízení se zúčastnili 3 přihlášení uchazeči, kteří představili své dosavadní zkušenosti a kvalifikaci, předložili písemnou koncepci rozvoje šumperské městské policie a poté zodpovídali dotazy členů výběrové komise, ve které zasedl i starosta Tomáš Spurný. Následně 2 uchazeči absolvovali psychologické zhodnocení manažerských předpokladů. „Jsem rád, že o post ředitele naší městské policie projevili zájem tři kvalitní odborníci s dlouholetou praxí u policie. Pro výběrovou komisi proto nebylo snadné zvolit budoucího ředitele, po pečlivém zvážení všech relevantních skutečností a také na základě posudku policejní psycholožky komise nakonec vybrala pana Janderku,“popisuje Michael Kohajda, radní a zastupitel pověřený řízením Městské policie Šumperk.

Jaroslav Janderka v současné době působí na pozici referenta odboru dopravy Městského úřadu Šumperk, od roku 1997 do roku 2019 působil u Policie ČR, naposledy jako vedoucí obvodního oddělení Hanušovice. Janderka vystřídá na pozici ředitele městské policie Zdeňka Dočekala, který odchází k 30. červnu 2019 na vlastní žádost do důchodu. „Stávajícímu panu řediteli bych velmi rád touto cestou poděkoval za dlouholeté vedení městské policie, práce strážníků není snadná, a o to více je náročné jejich vedení. Od nového ředitele pak očekávám naplnění několika priorit, na kterých jsme se dohodli, zejména zlepšení pořádku v městských parcích nebo během pátečních a sobotních večerů“, uzavírá Michael Kohajda.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...itele.html

Reklama