Šumperk.info

jasno jasno, 27°C

Dnes je pátek 7.8 a svátek má Lada

Aktuality:


Městská policie Šumperk bude mít nového ředitele

12. 6. 2019 v 10:41 - Městská policie Šumperk bude mít s účinností od 1. července 2019 nového ředitele. Na základě výběrového řízení se jím stane Jaroslav Janderka, který tak vystřídá dosavadního dlouholetého ředitele Zdeňka Dočekala, jenž odchází do důchodu.

Výběrového řízení se zúčastnili 3 přihlášení uchazeči, kteří představili své dosavadní zkušenosti a kvalifikaci, předložili písemnou koncepci rozvoje šumperské městské policie a poté zodpovídali dotazy členů výběrové komise, ve které zasedl i starosta Tomáš Spurný. Následně 2 uchazeči absolvovali psychologické zhodnocení manažerských předpokladů. „Jsem rád, že o post ředitele naší městské policie projevili zájem tři kvalitní odborníci s dlouholetou praxí u policie. Pro výběrovou komisi proto nebylo snadné zvolit budoucího ředitele, po pečlivém zvážení všech relevantních skutečností a také na základě posudku policejní psycholožky komise nakonec vybrala pana Janderku,“popisuje Michael Kohajda, radní a zastupitel pověřený řízením Městské policie Šumperk.

Jaroslav Janderka v současné době působí na pozici referenta odboru dopravy Městského úřadu Šumperk, od roku 1997 do roku 2019 působil u Policie ČR, naposledy jako vedoucí obvodního oddělení Hanušovice. Janderka vystřídá na pozici ředitele městské policie Zdeňka Dočekala, který odchází k 30. červnu 2019 na vlastní žádost do důchodu. „Stávajícímu panu řediteli bych velmi rád touto cestou poděkoval za dlouholeté vedení městské policie, práce strážníků není snadná, a o to více je náročné jejich vedení. Od nového ředitele pak očekávám naplnění několika priorit, na kterých jsme se dohodli, zejména zlepšení pořádku v městských parcích nebo během pátečních a sobotních večerů“, uzavírá Michael Kohajda.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...itele.html

Reklama