Šumperk.info

oblačno oblačno, 25°C

Dnes je pátek 19.7 a svátek má Čeněk

Aktuality:


Město Šumperk se zapojuje do Paktu starostů a primátorů a přijímá Akční plán pro udržitelnou energii a klima

11. 3. 2024 v 14:05 - Město Šumperk se stává aktivním členem Paktu starostů a primátorů s cílem přispět k ochraně klimatu a podpořit udržitelný rozvoj. V souladu s tímto závazkem město pracuje na Akčním plánu pro udržitelnou energii a klima (SECAP), jehož cílem je podrobně analyzovat energetickou situaci, emise skleníkových plynů a určit opatření pro zlepšení.

SECAP představuje komplexní strategii, která zahrnuje kvantifikovatelná opatření ke snížení emisí skleníkových plynů, identifikaci opatření ke zlepšení energetické účinnosti a podporu využívání obnovitelných zdrojů energie. Zároveň klade důraz na adaptaci na změnu klimatu a řešení energetické chudoby mezi obyvateli města.

V rámci získání zpětné vazby a lepšího porozumění potřebám a přání obyvatel Šumperka byl vytvořen dotazník. Odpovědi z tohoto dotazníku pomohou městu lépe cílit opatření a přizpůsobit plány aktuálním potřebám. Obyvatelé jsou vyzváni, aby vyplnili dotazník dostupný online prostřednictvím odkazu: https://forms.office.com/e/0Syy4VH97J. Děkujeme za spolupráci.

Tato iniciativa je součástí širšího úsilí o ochranu životního prostředí a podporu udržitelného rozvoje, přičemž Šumperk se snaží být příkladem pro další města a obce.


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...klima.html

Reklama


Reklama

Komerční sdělení

Šumperk.info na Facebooku

Přidejte se k nám na facebooku.

Reklama

Reklama