Šumperk.info

zataženo zataženo, 13°C

Dnes je čtvrtek 21.10 a svátek má Brigita

Aktuality:


Město Šumperk přijímá nominace na Ceny města

6. 10. 2021 v 14:40 - Od října můžou občané zasílat své nominace na udělení Ceny města Šumperka za rok 2021. Sběr nominací, které lze podávat elektronicky i v papírové podobě, bude ukončen 31. prosince.
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

Nominovat lze nejen jednotlivce, ale i firmy, které si zaslouží udělení ceny v různých odvětvích lidské činnosti – například kultuře, sportu, sociální a humanitární oblasti, vzdělávání a dalších. Nominovat lze i zajímavou novostavbu nebo zdařilou stavební rekonstrukci v Šumperku. Ceny města nebudou udělovány v konkrétních kategoriích.

Nominování, hlasování a udílení Cen města letos doznalo drobných změn, které na svém zářijovém zasedání odsouhlasilo šumperské zastupitelstvo. Do konce roku 2021 bude oddělení kultury a vnějších vztahů sbírat nominace od občanů. Po Novém roce akademie vybere nejzajímavější nominace. „Tyto nominace budou postoupeny členům zastupitelstva a zvolí pětici kandidátů, která Cenu města Šumperka získá,“ popsal proces udělování cen Bohuslav Vondruška, vedoucí oddělení kultury. Slavnostní večer s předáváním ocenění proběhne na začátku dubna v Divadle Šumperk.

Nominaci lze podat buď prostřednictvím elektronického formuláře, nebo v „papírové“ formě na městských úřadovnách a Informačním centru Šumperk až do 31. prosince 2021.

Nominační lístek bude také otištěn v listopadovém čísle Šumperského zpravodaje. Dotazy k Cenám města Šumperka lze zasílat na e-mail: cenymesta@sumperk.cz.

Zde poslední držitelé cen města:

Držitelé Cen města za rok 2020


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/zivo...mesta.html

Reklama