Šumperk.info

zataženo zataženo, 20°C

Dnes je neděle 25.7 a svátek má Jakub

Aktuality:


Město od výstavby bytů v lokalitě Hedva nechce ustoupit

25. 6. 2020 v 08:30 - Nad budoucností pozemku po bývalé Hedvě u supermarketu Lidl, se vznášejí otazníky. Zastupitelé se však shodli, že plocha by měla sloužil především k bydlení a parkování.

Městu se podařilo získat pozemek v roce 2017 o rozloze zhruba 1,3 hektaru za téměř 34 milionů korun od plzeňské firmy OSOH. „Odkup byl realizován s tím, že podstatnou část plochy, více než 7 tisíc čtverečných metrů, využijí Lesy ČR pro stavbu sídla, na druhé části pozemku měl vzniknout bytový dům s parkovištěm a parkovou úpravou. Státní podnik již městu zaplatil dvanáctimilionovou zálohu. V současnosti se Lesy ČR potýkají s důsledky kůrovcové kalamity, proto z důvodu úspor změnilo plány a ředitelství v Šumperku stavět nebude,“ vysvětli starosta Tomáš Spurný.

Město tak musí sáhnout do napjatého rozpočtu a vrátil Lesům ČR dvanáctimilionovou zálohu. Nyní se rozhoduje, co bude dál s těmito lukrativními pozemky na strategickém místě. Lokalita navíc bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Poblíž totiž sídlí úřad práce, knihovna, základní umělecká škola či poliklinika. „Hledáme cestu, jak přilákat silného developera, který by zde postavil byty a parkoviště,“ uvedl starosta Tomáš Spurný, jehož názor má i většinovou podporu zastupitelstva.

To se nakonec shodlo, že by město mělo oslovit potencionální zájemce o koupi areálu bývalé Hedvy. „Byli bychom rádi, kdyby předložili koncepci možného využití pozemků. Koncepce samozřejmě musí být v souladu s územním plánem,“ doplnil Tomáš Spurný.

areál bývalé Hedvy


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: https://www.sumperk.cz/cs/obca...oupit.html

Reklama