Šumperk.info

jasno jasno, 20°C

Dnes je pondělí 6.7 a slaví se † Jan Hus

Aktuality:


Město má novou místostarostku

20. 9. 2019 v 10:55
FOTO: sumperk.cz
FOTO: sumperk.cz

20.09.2019 |

V úterý 17. září, byla všemi šesti zastupiteli hnutí ANO a starostou Tomášem Spurným a Dušanem Ščamburou z politického uskupení Pro Šumperk - KDU-ČSL, NK vypovězena koaliční dohoda, která byla uzavřena s politickým uskupením Šumperáci.
Hlavním důvodem tohoto kroku byla neshoda v otázce obsazení uvolněného postu prvního místostarosty. Nepodařilo se nám najít společnou řeč ani na jednom z koaličních jednání, která k tomuto bodu byla opakovaně svolávána.
„V tomto nestabilním prostředí je velice těžké pracovat, zvláště v době, kdy město zažívá z investičního hlediska náročné časy, je potřeba připravit rozpočet města na rok 2020 a plnit další volební úkoly. I z tohoto důvodu bylo zastupitelstvo, které se konalo 19. září, volební. Věříme, že obsazení postu prvního místostarosty Martou Novotnou (na snímku) pomůže ke stabilizaci vedení města. Podobně kvituji i doplnění týmu radních, do jehož řad byli zvoleni Roman Macek a Dušan Ščambura. Nahradili tak Radovana Auera a Ondřeje Poláka,“ uvedl starosta Tomáš Spurný a dodal: „Zastupitelům za uskupení Šumperáci, kterým jsme vypověděli koaliční dohodu a tím pádem byli odvoláni z městské rady, děkuji za dosavadní práci.“


Autor: MÚ Šumperk Zdroj: http://www.sumperk.cz/

Reklama